Křišťálová Lupa 2011 zná své vítěze, cenu Projekt roku získala Česká televize

24. 11. 2011 | VOt
V pražském divadle Archa byly rozdány ceny českého internetu. Křišťálovou lupu si za hlavní kategorii Projekt roku odnesla Česká televize.

Ve středu večer byly v pražském divadle Archa vyhlášeny výsledky již šestého ročníku prestižní ankety Křišťálová Lupa – Cena českého internetu. Moderování se stejně jako v loňském roce ujal herec Tomáš Hanák a výkonný ředitel Internet Info Ján Simkanič.

Křištálovou Lupu v hlavní kategorii Projekt roku získala Česká televize. Ta si cenu odnesla za své mobilní a webové aktivity. Odborná porota ocenila přístup veřejnoprávní televize k novým médiím. Během roku představila až 15 mobilních aplikací, které vyvinula pro základní operační systémy ve smartphonech. Ještě do nedávna se o nová média v ČT staral nynější šéf programů Milan Fridrich.

Cenu za Osobnost roku si odnesl majitel Slevomatu Tomáš Čupr, kterého zvolila odborná porota. Inspirací roku se stala aplikace časopisu Respekt pro iPad. Oceněn byl i globální projekt Socialbakers.com. Anticenu pak dostal přílepek loterijního zákona o cenzuře internetu poslance Jana Farského.

Cílem této soutěže je upozornit na zajímavé projekty a osobnosti českého internetu. Křišťálová lupa se zaměřuje na ty, které mají vliv na celé internetové prostředí v České republice.

Kompletní výsledky najdete ZDE.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: