Krize poznamená kvalitu novinářů na několik let

15. 7. 2010 | RaTP
Ekonomická krize, která téměř celosvětově zasáhla meidální sféru, bude mít možná trochu překvapivou dohru. Může se totiž stát, že v příštích letech bude nedostatek kvalitních žurnalistů. A to i přes to, že dnes je jich naopak přebytek. Na problém upozornil ve svém pravidelném sloupku někdejší novinář a blogger, nyní majitel komunikačního domu Steve David Halpern.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Ekonomická krize, která téměř celosvětově zasáhla meidální sféru, bude mít možná trochu překvapivou dohru. Může se totiž stát, že v příštích letech bude nedostatek kvalitních žurnalistů. A to i přes to, že dnes je jich naopak přebytek.
Na problém upozornil ve svém pravidelném sloupku někdejší novinář a blogger, nyní majitel komunikačního domu Steve David Halpern.
Současná situace, která nutí média snižovat náklady i v oblasti personální totiž vede k tomu, že průměrný plat žurnalisty se meziročně snížil o hodnotu přesahující deset procent. Na druhou stranu se právě nyní zotavuje marketingový trh, který může právě těmto zkušeným pracovníkům nabídnout skutečně lukrativní pozice. Často však výměnou za dlouhodobou smluvní spolupráci.
"Nastává podobná situace jako na počátku devadesátých let, kdy se po pádu opony odehrálo menší stěhování národů," domnívá se Halpern. "Tenkrát odešla nezanedbatelná část zkušených lidí zdolat nové trhy a k nim do týmu, případně na jejich místa nastoupili často osoby právě z médií. Domnívám se, že kolísání kvality média bylo zejména u menších mediálních domů poměrně dobře vysledovatelné." Halpern upozorňuje, že kvalita obsahu by měla zakolísat zejména u elektronických médií, které jsou dlouhodobě vybaveny spíše méně kvalitními žurnalisty.
"Neříkám, že to povede k jejich zániku," uvádí Halpern. "Ale k možné degradaci na médium druhého až třetího nálevu pravděpodobně ano," uzavírá.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: