Krpálek vs. tenistky. Kteří sportovci kralují vyhledávání na Googlu?

19. 8. 2016 | redakceČeská výprava už zkompletovala aktuální medailovou sbírku a zatím jediné “české” zlato si z Brazílie poveze judista Lukáš Krpálek. Ten je v posledních dvou týdnech s přehledem absolutně nejvyhledávanějším členem českého týmu ve Vyhledávači Google. V tomto ohledu překonal i kontroverzní kauzu o neúčasti Martiny Sáblíkové.

Středem pozornosti tenistky i nezúčastnění

V žebříčku nejvyhledávanějších českých sportovců podle Vyhledávače Google v období od 5. srpna se objevují hned dva, kteří do boje o medaile nezasáhnou. Vedle Sáblíkové ještě vodní slalomář Vavřinec Hradílek, jenž se na olympiádu nekvalifikoval a do Ria odcestoval jako komentátor. Největší zastoupení v žebříčku mají tenistky ve složení Kvitová, Strýcová, Hlaváčková, Šafářová.

O tom, že české tenisové reprezentantky vzbuzují mezi diváky velký zájem, svědčí také žebříček nejvyhledávanějších výrazů na Googlu za období od 5. srpna do 16. srpna ve srovnání s předchozími 365 dny. Stejnou metodikou byl vytvořen i žebříček pro výraz „olympiáda“.

Judo pokořilo fotbal, na tenis ale nestačilo

Krpálkův triumf se pozitivně odrazil také na míře vyhledávání výrazu „judo“. Jak ukazuje graf ve volně dostupném nástroji Google Trends, v den Krpálkova vítězství poskočila vyhledávanost juda téměř na úroveň tenisu, který se v České republice stabilně drží vysoko. Na celé dva dny se judu musel podřídit i fotbal.

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.