Květnové skóre: 7,17 miliardy webových stránek!

6. 7. 2011 | bN
V květnu zobrazili uživatelé českého internetu 7,17 miliardy webových stránek.

Návštěvnost internetu v květnu 2011 vzrostla oproti předchozímu měsíci jen mírně. Celkem zapojené internetové servery v květnu navštívilo 5,95 uživatelů z ČR, kteří zobrazili o 3,8 % stránek více než v dubnu a prosurfovali o hodinu a 15 minut více času.

Aktuální statistiky návštěvnosti českého internetu ukazují, že servery zapojené do projektu NetMonitor v květnu 2011 navštívilo 5,95 milionu reálných uživatelů (RU) z ČR. Meziměsíčně návštěvnost vzrostla o 0,06 %.

Internetoví uživatelé strávili v květnu 2011 na internetu v průměru 26 hodin a 13 minut, během kterých zobrazili 7,17 miliardy webových stránek.

Oproti dubnu strávili reální uživatelé na českém internetu o hodinu a patnáct minut více času a zobrazili o 3,82 % stránek více.

Celkově je vzhledem ke světovým událostem letošní jaro silným internetovým obdobím. Zvýšený zájem vyvolala v březnu katastrofa v Japonsku, kterou v dubnu následovala britská královská svatba, smrt Usámy bin Ládina a konečně i květnové Mistrovství světa v ledním hokeji.

Zdroj: NetMonitor – SPIR – MEDIARESEARCH & Gemius, duben a květen 2011
 

Zdroj: www.netmonitor.cz

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: