Kvůli bezpečnostní chybě Facebooku unikly fotografie Marka Zuckerbergera

7. 12. 2011 | BVo
Na internet se dostaly privátní fotografie zakladatele Facebooku Marka Zuckerbergera. Může za to bezpečnostní chyba sociální sítě, která je už nyní opravena.

Na sociální síti Facebook se objevila bezpečnostní chyba, která povolila zobrazit neveřejné fotografie ostatních uživatelů, i když k nim neměli mít přístup. Schytal to i profil zakladatele sociální sítě Marka Zuckerbergera. Uživatelé měli přístup k jeho osobním fotografiím.

Bezpečností chyba souvisela s nástrojem pro nahlášení nevhodného obsahu na Facebooku. Pokud chtěl uživatel nahlásit nevhodnou fotografii a zvolil možnost „nahota nebo pornografie“, nástroj poté zobrazil další, a to bez ohledu na soukromí jejich majitele. Některé fotografie, které Facebook poskytl byly totiž neveřejné.

Díky tomuto problému někdo zřejmě získal i soukromé fotografie Marka Zuckerbergera, které se objevily na internetu. Nejsou však nijak skandální. Na jedné z nich dělá sushi nebo drží kohouta.

Chyba byla do několika hodin opravena a nyní by mělo být vše v pořádku. Facebook uvedl, že potíže způsobila nedávná aktualizace.

 

Zdroj: www.mashable.com, www.forbes.com

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: