Kytary.cz zaštiťují koncerty pro jednoho. Na prvním zahrál Tomáš Klus

16. 8. 2019 | Petr Michl
Hrát pro pouhého jednoho diváka zní jako muzikantský zlý sen. „Koncert pro jednoho" je nicméně splněným přáním, které se za normálních podmínek zdá nesplnitelným. Kytary.cz ho uspořádaly pro Andreu Liškovou trpící cystickou fibrózou. A chystají koncerty pro další lidi se stejnou diagnózou, pěkně pro jednoho po druhém.


Zdroj: YouTube / Kytary.cz

Prodejce hudebních nástrojů a příslušenství Kytary.cz pořádá koncert pro jediného diváka. Možná to zní trochu jako noční můra pro muzikanty všeho druhu. Ve skutečnosti jde ale o projekt vzniklý ve spolupráci s Klubem cystické fibrózy a dává příležitost zažít koncert s oblíbeným interpretem vybranému pacientovi s tímto onemocněním.

Cystická fibróza je multisystémové geneticky podmíněné onemocnění, které je neléčitelné. Lidé s ní mohou trpět celou řadou zdravotních problémů, jejich oslabená imunita obzvláště zvyšuje nebezpečí vzniku onemocnění dýchacích cest, které se může stát lehce fatálním. Cystičtí fibrotici se proto vyhýbají místem s větším výskytem lidí, kde nákaza pro nás běžnými a nijak smrtelnými nemocemi hrozí. To znamená, že jsou pro ně vyloučené mimo jiné i koncerty.  „Koncert pro jednoho" je tak splněným přáním, které se za normálních podmínek zdá nesplnitelným. První koncert proběhl na konci července a publikován na Facebooku a YouTube byl dnes. Pro Andreu Liškovou zahrál Tomáš Klus.

Koncertní video je proloženo mimo rozhovoru s Andreou Liškovou také slovy ředitelky Klubu cystické fibrózy, Simonou Zábranskou. V České republice je cca 650 pacientů a každý rok přibývá zhruba 20-30 pacientů," uvádí při popisování komplikací, které cystické fibrotiky potkávají už od narození. Smrt přitom nastává ve srovnání s běžnou populací výrazně dříve. Faktem je, že polovina pacientů se nedožije 38 let," konstatuje Zábranská.

Právě vzácnost této choroby způsobuje, že je na okraji zájmu farmaceutických společností a zdravotních pojišťoven. Marketingový ředitel Kytary.cz, Filip Černý, k tomu dodává:

Cílem projektu je potěšit lidi s cystickou fibrózou zážitkem, který by si jinak nemohli dopřát. Zároveň chceme koncerty pro jednoho upozornit i na nemoc samotnou. Pacienti mají problém s proplácením léků nebo čističek vzduchu od zdravotních pojišťoven. Nemoc je tak pro ně a jejich blízké velkou finanční zátěží. A je to i tím, že se o cystické fibróze ve srovnání například s leukemií a dalšími nemocemi příliš nemluví a neví."

Koncert pro jednoho by neměl skončit, Kytary.cz společně s Klubem cystické fibrózy a Elite Solutions vybírají další adepty, pro které chtějí koncert v prostorách své prodejny Modřanech uspořádat. V tuto chvíli mám na stole přání dalších pacientů. Každý si vybral tak pět interpretů, někteří z nich jsou ze zahraničí a nejsou to malá jména. Uvidíme tak, co nám vyjde," říká sám aktivní muzikant Filip Černý s tím, že Tomáš Klus byl jako první interpret vystupující „pro jednoho" jasnou volbou a nabídku přijal takřka okamžitě.

Tip redakce:


Matěj Belko a Petr Šťastný z pořadu Kytary.cz, Kumšt, jako Duo Modřanka. Zdroj: YouTube / Kytary.cz

V Kytary.cz jsou tak připraveni pro pořádání koncertů a jejich natáčení i díky tomu, jak moc mají rozvinutý obsahový marketing a kolik pořadů pro svůj YouTube kanál natáčejí. Víc si o tom můžete přečíst v našem dřívějším článku Content First: V Kytary.cz se nebojí kontroverze ani Trumpety.

Mimochodem 6. až 8. září pořádají Kytary.cz hudební festival Festiwall se skvělým line-upem. Vstup je přitom zdarma.

Štítky dokumentu: Formy PR Online PR
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.