Láska k jídlu prochází i webem

26. 6. 2012 | Bednářová Daniela
Milujete jídlo? Ať už jen konzumaci nebo i přípravu. Vybíráte ty správné suroviny? Sledujete nějaký blog o jídle nebo ho sami dokonce píšete? Pak vítejte mezi foodies.

Poslední dobou se rozmáhají i u nás sítě a webové stránky zaměřené na jídlo. Rozrůstá se komunita foodies (lidí, kteří dbají o to, co jedí a jednoduše milují jídlo - ve fázi přípravy i konzumace). Posedlost čerstvými kvalitními surovinami by tak mohla vystřídat posedlost surovinami levnými. O tom by mohl svědčit i rozrůstající se počet farmářských trhů a přímou úměrou rostoucí počet jejich návštěvníků.

 

V Británii je i online verze farmářských trhů LoveYourLarder (MilujteSvojiSpižírnu), kde si mohou zákazníci rovnou objednat potraviny od různých farmářů. Pro předplatitele je od ledna k dispozici i Larder Box (jedlá varianta Birch Boxu) - balíček s několika vybranými potravinami, který přijde každý měsíc předplatitelům až domů. Zákazníci LoveYourLarder tak každý měsíc bez námahy mohou vyzkoušet nové produkty a nové chutě.

Další britská společnost Housebites se zaměřila na takzvané takeaway jídlo (na objednávku domů). Pracují s konceptem místních prověřených šéfkuchařů, od kterých mají zákazníci možnost si objednat jídlo domů. Základem je blízká lokace zákazníka a kuchaře a k dispozici jsou i hodnocení od předešlých zákazníků. Firma dále expanduje a snaží se pokrýt čím dál větší oblast.

 

U nás se foodies prozatím musí spokojit s objížděním farmářských trhů, food festivalů, projížděním food blogů a recenzními servery jako je Scuk.cz nebo Vývařovna.com. Food blogů je celá řada. V zahraničí se již několik let pořádají soutěže, které oceňují nejlepší food blogy, jednotlivé recepty, fotografie či videa o přípravě jídla. U nás se můžete podívat na seznam vybraných blogů od pana Cuketky nebo najít vlastní chutné oblíbence.

Zdroj: www.techcrunch.com

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: