Legendární model Nokia 3310 vstane z popela

14. 2. 2017 | Petr Michl
Nejmilovanější telefon jde opět do výroby. Na trh se chystá Nokia 3310.

 

Někdy se vzpomíná s úctou i na poražené. Jedním z příkladů může být Nokia 3310. Finský výrobce mobilních telefonů nezvládl přechod do éry, kdy udávají směr smartphony. Model 3310 je ale dodnes symbolem všeho dobrého, co reprezentovaly „hloupé" telefony.

Nokia 3310 se dostala na trh v roce 2000. A díky své odolnosti ještě pěkných pár telefonů tohoto typu funguje. Zákazníci si budou ale nyní moci dovolit koupit zbrusu nový kousek. Slavnostní uveřejnění se údajně plánuje na Světový mobilní kongres (MWC), který letos startuje v Barceloně 27. února.

Je důležité upozornit, že výrobce není originální Nokia, ale finská společnost HMD Digital, která koupila v prosinci minulého roku práva na používání značky Nokia v segmentu mobilních telefonů.

Nová Nokia cílí primárně na rozvojové trhy s jakýmsi mixem starých telefonů s těmi moderními chytrými. Na MWC mají být představeny také modely Nokia 3, 5 a 6 s operačním systémem Android 7.0. Už nyní existuje Nokia 215, která kombinuje dnešní konektivitu a tradiční vzhled tlačítkového telefonu s velkou výdrží baterie za 29 dolarů.

Staronová Nokia 3310má stát zhruba dvakrát tolik, konkrétně 59 dolarů. Berte to jako příplatek za ikonický model. Mnozí nostalgici, co byli spokojení s mobilem, který vydržel na jedno nabití přes týden, zvládal telefonovat, psát sms a jako zábavu nabízel hru Had, si ho jistě rádi pořídí.

Zdroje: Independent, The Next Web

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.