Legendární Večerníček se stěhuje na ČT2

23. 11. 2011 | BVo
Dětský pořad Večerníček se po 47 letech přesouvá z ČT1 na ČT2. Od nového roku ho na prvním programu v podvečerních hodinách vystřídá vědomostní soutěž Taxík.

Od 1. ledna příštího roku se oblíbený dětský pořad Večerníček přesune na druhý program České televize. Spolu s ním se na ČT2 přemístí i celý blok vysílání pro dětské diváky. Na jeho místě se pak před hlavní zpravodajskou relací Události objeví vědomostní soutěž Taxík, která bude rozšířena o nové moderátory.

Legendární pořad, který uspával řadu generací zmizí z prvního programu České televize po 47 letech, protože mu prý stále klesá sledovanost. V současné době dosahuje 250 000 až 280 000 diváků. Podle šéfa programů Milana Fridricha ztratil Večerníček za poslední roky až dvě třetiny dětských diváků.

O změnách týkajících se Večerníčku, se spekulovalo už nějaký čas. Jednou z možných variant bylo také založení nového kanálu ČT3, který by byl určen výhradně pro dětské pořady. Ten navrhoval generální ředitel Petr Dvořák při svém kandidátském projevu.

Česká televize si po nástupu nového vedení prochází výraznými změnami, jak personálními, tak i programovými. Zásadní změny v programu veřejnoprávní televize by se měly týkat délky a rovněž obsahu některých pořadů. Končí například Pokondr Live, Kolo plné hvězd nebo Výletníci.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: