Letošek bude českým rokem jedna v prodeji e-knih

15. 9. 2010 | ILE
Přestože na českém trhu šlo koupit anebo stáhnout zdarma několik desítek titulů již v minulé dekádě, teprve letošní rok bude ve znamení výrazného navýšení nabídky a vstupu velkých vydavatelství na trh s elektronickými tituly. Důvodem jsou zejména pozitivní příklady z USA a Británie a v české populaci rychle rostoucí počet zařízení, která jsou schopna elektronické tituly číst.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sony.com

Přestože na českém trhu šlo koupit anebo stáhnout zdarma několik desítek titulů již v minulé dekádě, teprve letošní rok bude ve znamení výrazného navýšení nabídky a vstupu velkých vydavatelství na trh s elektronickými tituly. Důvodem jsou zejména pozitivní příklady z USA a Británie a v české populaci rychle rostoucí počet zařízení, která jsou schopna elektronické tituly číst. A nemusí se jednat zrovna o čtečky - s elektronickou knihou si poradí samozřejmě také tablety a smartphony.

Svůj vstup na čeký trh s elektronickými tituly potvrdily výrazní hráči z tradiční scény - Olympia, Fragment, Host, Triton, Albatros nebo Academia. Většina z nich hodlá svoji nabídku zpřístupnit v průběhu října. Není bez zajímavosti, že ke své investici přistupují většinou s určitou nejistotou. Větší rozvoj tak plánují až v případě, že zákazníci projeví výraznější zájem. Pro tento rok by tak mělo pro české čtenáře být k dispozici kolem dvou až tří stovek elektronických knih.

Právě s ohledem na prognózy, týkající se dění na trhu s tablety je logické, že kdo si v letošním roce připraví dostatečně pestrou nabídku titulů, ten z ní může profitovat v dalších letech. Právě díky tabletům totiž v příštích letech výrazně vzroste počet zařízení, na kterých bude možné elektronické tituly číst. A po kvalitních titulech bude v tom okamžiku velká poptávka.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: