Lidl pod palbou - jeho dodavatelé mají vykořisťovat zaměstnance

12. 4. 2010 | ČTK
Jedna žaloba a pošramocená pověst. To je zatím skóre německého diskontního řetězce Lidl, které má ve své domovině. A to vše kvůli jím spuštěné reklamní kampani, jež mimo jiné komunikuje, že Lidl kontroluje pracovní podmínky zaměstnanců jeho dodavatelů ze zemí třetího světa. Koalice německých spotřebitelských sdružení však údajně zjistila pravý opak.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Jedna žaloba a pošramocená pověst. To je zatím skóre německého diskontního řetězce Lidl, které má ve své domovině. A to vše kvůli jím spuštěné reklamní kampani, jež mimo jiné komunikuje, že Lidl kontroluje pracovní podmínky zaměstnanců jeho dodavatelů ze zemí třetího světa. Koalice německých spotřebitelských sdružení však údajně zjistila pravý opak - dělnice a dělníci v Bangladéši pracují za nepřijatelných podmínek. Lidl na žalobu zatím nikterak nereagoval.
Lidl není vystaven kritice poprvé. Před dvěma lety čelil obvinění ze soustavného špehování svých zaměstnanců a uchovávání záznamů o jejich chování. Pracovní podmínky v Lidlu podle odborů navíc patří mezi nejhorší v zemi.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: