LinkedIn chystá tržiště pro freelancery

22. 2. 2021 | Petr Michl

Portál The Information přinesl zprávu o tom, že LinkedIn vyvíjí novou službu nazvanou Marketplaces, aby pomohla svým 740 milionům uživatelům nalézt a zamluvit si freelancery. Bude tedy konkurencí veřejně obchodovaných společností, jakou jsou Upwork nebo Fiverr. Specificky v Česku pak může být alternativou například k portálu NaVolneNoze.cz.

Sociální síť vlastněná Microsoftem chce nabídnout skutečně komplexní řešení, které by zahrnovalo i platbu na platformě. Vyvíjí proto digitální peněženku.

LinkedIn je už nyní pro HR manažery často první volbou při hledání kvalifikované pracovní síly. Cílem představené služby je toto postavení ještě posílit v oblasti krátkodobějších zakázek.

LinkedIn přitom již má platformu ProFinder, jež má být jakýmsi katalogem freelancerů, které můžete najít dle jejich odbornosti a oslovit je. Freelanceři svou viditelnost přitom zajistí aktivováním funkce Showcase services.

Pro LinkedIn je toto správná doba. Společnosti, které v současné době nabírají, tak často dělají v home office režimu, kdy probíhá zaškolování online. Je otázka, jestli nezačnou firmy do budoucna u lidí, které častěji fyzicky téměř neuvidí, preferovat před hlavním pracovním úvazkem nějakou formu spoluprací s freelancery. Naznačuje to například i zamyšlení marketingového ředitele prodejce hudebnin, Kytary.cz, Filipa Černého.

Mimochodem LinkedIn označuje právě obsah svých uživatelů jako „krev platformy“ a rozhodně chce, aby co nejvíce proudila. Zamýšlí proto s digitální peněženkou přinést i příležitosti monetizace pro populární tvůrce. Zatím blíže nespecifikovanou, ale nabízí se například podíl na příjmech z reklam v jejich Stories, digitální peněženka otevírá možnosti obdoby Patreonu, kdy budou lidé své oblíbence dlouhodobě sponzorovat (a LinkedIn si z toho zároveň vezme svůj podíl).  

Zdroje: Information, LinkedIn Help, LinkedIn

Štítky dokumentu: LinkedIn
Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.