Linkedin hlásí ve druhém kvartálu obrat přes půl miliardy dolarů

4. 8. 2014 | Petr Michl

LinkedIn potvrzuje svou růstovou tendenci. Dle vydané zprávy k finančním výsledkům za druhý kvartál tohoto roku dosáhl obratu 534 milionů amerických dolarů. Meziročně se jedná o nárůst o celých 47 % za stejné období.

Rozdělení obratu dle jednotlivých kategoriích příjmů značí, že je LinkedIn nadále především nástrojem pro nábor nových zaměstnanců.

• Tzv. Talent Solutions stojí za 60 % obratu, konkrétně 322 miliony dolarů. Meziročně jde o 50 % nárůst za stejné období.

Marketingové příjmy se oproti druhému kvartálu v loňském roce zvýšily o 44 %, nyní činily 106 milionů dolarů.

Pětinu obratu tvořily v posledním kvartále poplatky za prémiové účty - přinesly 105 milionů dolarů.LinkedIn tvrdí, že má nyní již 300 milionů uživatelů. Asi není překvapivé, že většina příjmů pochází z USA. Konkrétně se jedná o 60 %, v číselném vyjádření 318 milionů dolarů. Region EMEA (Evropa, Blízký Východ a Afrika) přinesl milionů a APAC (Asie, Pacific) pak zbývajících milionů.

LinkedIn se daří i jeho kroky směřující k tomu, aby se uživatelé na stránce více zdržovali a brali ji také jako prostor pro pokročilejší sebeprezentaci sdílením znalostí, nikoliv jako pouhou online vývěsků životopisů. CEO LinkedIN Jeff Weiner uvedl: „Zaznamenali jsem značný pokrok v několika klíčových strategických prioritách. Ty zahrnují rozšíření škály nabízených pracovních příležitostí, rozšiřování naší platformy pro publikaci příspěvků profesionály a pokračující strategická změna směrem ke content marketingu skrze Sponsored Updates."

LinkedIn má nyní více než 1 milion pracovních nabídek jako součást tzv. Limited Listings. Otevření možnosti publikovat příspěvky každému, nejen předem vybrané a úzké společnosti velikánů byznysu, jež přišlo v únoru tohoto roku, pak přineslo od té chvíle nárůst trafficu tohoto typu obsahu o 100 %.

LinkedIn je možná ze všech sociálních sítí tou nejméně sexy. Ač dlouho fungovala jako pouhý online katalog životopisů, daří se jí tento status překonávat a začíná být i místem, kam se vyplatí uživatelům chodit častěji. Nic to ovšem nemění na tom, že jen samotná část LinkedIn jako pomůcky pro HR manažery je stále největším zdrojem příjmům. LinkedIn údajně očekává v tomto roce obrat mezi 2,14 a 2,15 miliardami dolarů.

Zdroj: LinkedIn

Štítky dokumentu: LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: