LinkedIn koupil online vzdělávací platformu lynda.com za 1,5 miliardy dolarů

13. 4. 2015 |
LinkedIn oznámil, že se dohodl na akvizici online vzdělávací platformy Lynda.com za 1,5 miliardy dolarů rozdělených do peněz i akcií.

LinkedIn oznámil, že se dohodl na akvizici online vzdělávací platformy lynda.com za 1,5 miliardy dolarů rozdělených do peněz i akcií.

„Mise LinkedIn a lynda.com se z velké části překrývají. Obě společnosti se snaží pomáhat profesionálům, aby byli lepší v tom, co dělají,“ uvedl CEO LinkedIn Jeff Weiner v tiskové zprávě. „Lynda.com má rozsáhlou knihovnu prémiového video obsahu, který pomáhá lidem rozvíjet schopnosti potřebné pro akceleraci jejich kariéry. Po integraci se stovkami milionů uživatelů a profesí na LinkedIn může lynda.com změnit způsob, jakým se lidé spojují s novými příležitostmi.Lynda.com je online vzdělávací platformou, jejíž přímou konkurencí je například Coursera či Skillshare. Společnost byla nicméně založena Lyndou Weinmanovou a Brucem Heavinem už v roce 1995 a dosud poskytuje i v offline podobě řadu vzdělávacích kurzů firemním, vládním i vzdělávácím organizacím skrze lyndaPro, lyndaCampus, lyndaLibrary a lyndaKiosk. Zaměřuje se na předávání zkušeností lídrů v jednotlivých oborech a pravděpodobně právě tím, je pro LinkedIn zajímavá.


Chcete poznat, jak vypadají kurzy na lynda.com? Podívejte se na jejich ukázky na Youtube kanále. V tomto videu vysvětluje grafický designer Aaron Draplin, jak vzniká logo.

„Představte si, že hledáte práci a můžete okamžitě vědět, jaké jsou schopnosti poptávané u nabízených pozic v konkrétním městě – například v Denveru – a potom budete nasměřováni k akreditovaným kurzům, které vám pomohou dané schopnosti získat. Můžete se také dívat na Slideshare na prezentaci o integrovaném marketingu (Slideshare je také vlastněn LinkedIn – pozn. red.) a poté být nasměrováni na kurz na lynda.com, který se věnuje tomuto tématu,“
přiblížil pak v blogovém příspěvku Ryan Roslansky zastávající v LinkedIn pozici  head of global content products.

Jako budoucnost LinkedIn se tak jeví nejen spojování profesionálů a jejich inspirování zajímavým obsahem, ale i plně integrované možnosti vzdělávání.

Zdroj: MarketingLand, LinkedIn

Štítky dokumentu: LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: