LinkedIn představil CTA tlačítka pro Stránky. Mají spolu s dalšími funkcemi zvýšit zapojení komunity

3. 7. 2019 | Milada Zemanová
Rozšířené výzvy k akci, unikátní hashtagy pro firmy a možnosti editace z mobilního telefonu. Tyto novinky mají podpořit LinkedIn Stránky a pomoci jim ve zvýšení engagementu jejich fanoušků.

Pokud má vaše firma profil na sociální síti LinkedIn, jistě se snažíte vyvolat engagement své komunity. Možná chcete otevřít diskusi se svými fanoušky, přimět je k zahájení konverzace nebo k jakékoliv jiné akci. Ne vždy to jde ale podle vašich představ. Aktuálně je na zmíněné platformě přes 34 milionů Stránek a přes 630 milionů aktivních uživatelů. A nyní LinkedIn představil nové funkce, které mají pomoci Stránkám právě se zvýšením zapojení svých komunit.

Tlačítka s výzvou k akci

LinkedIn rozšířil možnosti tlačítek s výzvou (tzv. Call to action), které se zobrazují v hlavičce Stránky. Kromě klasického „Sledovat” přibyly následující možnosti:

● Contact us (Kontaktujte nás)

● Learn more (Zjistěte více)

● Register (Registrujte se)

● Sign up (Přihlaste se)

● Visit website (Navštivte webovou stránku)

Díky těmto tlačítkům můžete více oslovit návštěvníky vaší Stránky a přimět je k relevantní akci. Navíc ve svém přehledu Stránky rovnou zjistíte, kolik uživatelů tato tlačítka reálně prokliklo.


Komunitní hashtagy

Nově také můžete propojit svou Stránku s relevantními hashtagy. Stačí navolit až 3 hashtagy a následně jménem Stránky komentovat feedy, ve kterých se vybrané hashtagy zobrazí.


Upravujte LinkedIn stránku odkudkoliv

Novinkou, která potěší jistě mnohé administrátory, je mobilní rozhraní pro editaci. Nyní mohou publikovat příspěvky odpovídat i editovat Stránku, ať jsou kdekoliv. Stačí mít k dispozici chytrý telefon.

Ačkoliv je k dispozici mobilní editorské rozhraní, tak předešlé novinky (tedy rozšířené možnosti CTA a hashtagy) jsou prozatím k dispozici jen na desktopu.

Na přehled jednotlivých funkcí se můžete podívat ve videu níže.

Rishi Jobanputra, produktový manažer na LinkedIn uvedl, že plánují uveřejnit nové funkce každého čtvrt roku. Uvidíme tedy, jakým směrem se bude tato profesní platforma dále ubírat.

Zdroje: LinkedIn, Wersm

Kam dál?

LinkedIn se v posledních měsících snaží co nejvíce zalíbit svým uživatelům. Přidal proto Reakce, sdílení PDF dokumentů, označování lidí na fotografiích či posílání videozpráv. Tyto nové nástroje mají pomoci při zahájení konverzace a budování komunit.

Štítky dokumentu: LinkedIn
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: