LinkedIn se mění na zábavní podnik. Chystá rozesmáté emoji

24. 5. 2022 | Petr Michl
Zdají se vám příspěvky na LinkedIn „funny“? Brzy na to budete mít speciální emoji Reakci.

LinkedIn již před 3 lety zavedl své Reakce: tedy paletu emoji nabízející k vyjádření širší škálu pocitů než like v podobě zdviženého palce. I tak se ovšem dosud jednalo o možnosti hodné profesionální sociální sítě: „tleskající ruce“ symbolizující oslavu, „žárovka“ odměňující postřehy nabízející zajímavý vhled, zamyšlené emoji vyjadřují vaši zvědavost a pak také přeci jenom méně formální srdíčko a srdce na dlani vyjadřující podporu. Anglická označení nabízí obrázek výše.

Nyní tu je ovšem skutečně rozesmáté emoji „funny“, které by se tzv. za kolena popadalo, kdyby jen nějaké mělo. O testu informoval spotter Nima Owji.


Zdroj: Nima Owji

V únoru Tomer Cohen zastávající v LinkedIn pozici Chief Product Officer prozradil:

„Jedním z hlavních požadavků je ten na smějící se emoji Reakci. Slyšíme vás hlasitě a dobře a souhlasíme. Humor je ve skutečnosti vážná věc.“

Jestli něco takového na LinkedIn patří, je jistě k širší debatě. Jisté ovšem je, že se na této platformě uvolňují poměry a zároveň se zvyšuje kontinuálně míra engagementu uživatelů. LinkedIn hlásí jeho navýšení už 6 kvartálů po sobě. Veteránům LinkedInu a milovníkům konzervativních pořádků to není vždy po chuti. Je jednoduše faktem, že mnoho příspěvků by patřilo více na Facebook nebo Instagram. Nejen, že jsou největším katalyzátorem záplavy Reakcí dobře napsaná „háelpéčka“ — tedy hluboké lidské příběhy, ale ve feedu na profesionální síti spatříte mnohdy i memy převzaté z jiných platforem. Už brzy se u nich budeme moci „potrhat smíchy“ s k tomu určenou Reakcí, s modrým emoji, co se nekontrolovatelně směje.

Zdroje: Nima Owji, LinkedIn

Štítky dokumentu: LinkedIn
Sdílejte tento článek:
Podobné články: