LinkedIn umožňuje nově nahrát dokumenty přímo do sdílených příspěvků

5. 4. 2019 | Petr Michl
Chcete přímo ve feedu LinkedInu sdílet prezentaci z konference v PowerPointu nebo kapitolu z knihy v PDF? Teď už můžete. Užitečný update upevňuje pozici LinkedInu jako sociální sítě číslo 1 pro budování profesionální reputace.

Sociální síť profesionálů přináší další možnosti, jak mohou uživatelé sdílet své vědomosti. Přímo do svého feedu mohou vkládat dokumenty a prezentace, včetně prezentací v PDF a PowerPointu. Sdílet je jde také v rámci příspěvků ve skupinách nebo na firemních stránkách.

LinkedIn na svém blogu uvádí:

„Dokumenty a prezentace představují vlivnou cestu, jak sdílet vědomosti s vaší komunitou a podnítit bohatší konverzace na témata, která vám jsou blízká. Od prezentací z konferencí po whitepapery až po případové studie — sdílení prezentací je skvělou cestou, jak můžete postihnout komplexnější myšlenky, vyprávět příběhy kombinací slov a obrázků. To vše vám umožní jít hlouběji."

LinkedIn zároveň sdílel pár příkladů, kdo už to dělá. Třeba autor knihy The Hundred Page Machine Learning Book, Andryi Burkov, z ní začal sdílet jednotlivé kapitoly v PDF.

Hubspot pak využil novou příležitost k předání spíše heslovitých rad brand marketérům, které by se pravděpodobně uplatnily v tomto formátu klidně jako Instagram Stories.

Jak na to?

Ke sdílení jednoduše klikněte na ikonu dokumentu u příspěvku (třetí vpravo). Mezi povolené formáty patří .pdf, .ppt, pptx, .doc a .docx.

Kdybyste chtěli ještě podrobnější návod, tak má na to LinkedIn prezentaci.


Bohužel zatím je tato možnost dostupná jen na desktopu. LinkedIn už v červenci přidal možnost sdílet dokumenty v rámci zpráv. Toto rozšíření tak bylo logické a očekávatelné. To nic nemění na tom, že se jedná o užitečný update, který jen upevňuje pozici LinkedInu jako sociální sítě číslo 1 pro budování profesionální reputace.  

Štítky dokumentu: LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: