LinkedIn výrazně zlepšuje možnosti videomarketingu

3. 4. 2018 | Kristýna Vozková, Petr Michl
LinkedIn přináší velké novinky v oblasti videomarketingu: nativní videa u stránek podniků a jejich efektivnější cílení na to správné publikum. Mimochodem nějaký ten týden můžete na LinkedIn videa přidávat jednoduše stickery a text.

LinkedIn si nadále uchovává étos sociální sítě profesionálů, ale už před časem si uvědomil, že bez opisování od triků masových sociálních médií se skutečně živou platformou nestane. Dosud největší resty měl v oblasti videa. Aktuální novinky ovšem přináší značná vylepšení.

Nativní videa na stránky značek a jejich lepší cílení

Nativní video nahrané přímo v rozhraní LinkedInu je dostupné už několik měsíců. Ve čtvrtek 28. 3. ovšem oznámil, že nyní bude dostupné i firemním profilům. To je pro značky skvělá zpráva. Dle beta testování LinkedInu má tento formát 5x větší pravděpodobnost nastartovat konverzaci s fanoušky (členy) než jakýkoliv jiný.

Skvělý obsah, který nezasáhne to správné publikum, nedokáže naplnit svůj potenciál. I proto přichází LinkedIn s formátem „Video for Sponsored Content product". Ten nabídne možnost cílení videa na základě aspektů, jako jsou titul pozice, úroveň seniority, jméno firmy, odvětví, dovednosti a další.

Zásadní je také to, že videa půjde cílit s pomocí Matched Audiences. To je obdoba Custom Audiences na Facebooku, reklamní nástroj umožňující cílení na vaše stávající kontakty a zejména v B2B skvělá příležitost, jak oslovit lidi z vaší e-mailové databáze jiným způsobem. Zároveň Matched Audiences umožňují i cílení na základě demografických specifik a zájmů na lidi, co již navštívili vaši stránku.

Do videa na LinkedIn můžete přidávat stickery a text

Od 20.3. mají navíc běžní uživatelé LinkedIn i firmy možnost přidávat ke svým videím stickery a text. Mohou se pochlubit svými nápady, popřát si úspěšný nový týden nebo si třeba zanadávat na zdlouhavé jednání prostřednictvím barevných samolepek doplněných o trefné hashtagy. 

U stickerů si zatím mohou vybrat z pěti variant: „Walk & Talk”, „Side Hustle”, „On The Air”, „Brainstorm Session” nebo „Work High Five”. Všechny se dají libovolně zvětšovat, zmenšovat a přesouvat po celé obrazovce mobilního zařízení.  

Videa mohou uživatelé doplnit o stručný popis, přidat do nich název společnosti nebo hashtag. Nyní jsou k dispozici tři styly: FifthAve, Geometric a Plain, ale další na sebe údajně nenechají dlouho čekat.

K zobrazení nových nástrojů videí je zapotřebí nainstalovat do mobilního zařízení nejnovější verzi aplikace LinkedIn pro iOS nebo Android.

Video je možné buď natočit nebo jej do aplikace nahrát z již uložených souborů. V pravém horním rohu se poté zobrazí ikonky pro přidání textu a samolepek. LinkedIn na svém blogu také sdílel dvě ukázky využití nových možností videa u svých uživatelek.Na závěr společnost uvedla, že se chystají další rozšíření a nové a ještě kreativnější nástroje pro videa v rámci platformy, které mají její uživatele přimět více se zapojovat v rámci komunity a sdílet s kolegy kreativní nápady i dobrou náladu.

Zdroje: blog.linkedin.com

Štítky dokumentu: LinkedIn
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.