Lovesong nejprve ovládl hitparády v Peru. Jeho šokující poselství z něj pak udělalo jednu z nejpozoruhodnějších kampaní proti domácímu násilí

28. 6. 2017 | Milada Zemanová
„Odpusť mi, už ti nikdy neublížím…” i taková slova se objevují ve španělském hitu, který je ovšem mnohem komplikovanější, než se na první pohled může zdát. Cenou za odpuštění totiž může být vlastní život.

Jak by na vás působilo, kdybyste v rádiu uslyšeli milostnou píseň plnou vyznání a slov jako „Nevím, jak odčinit, jak moc jsem ti ublížil, prosím odpusť mi…” A kdyby vám taková slova říkal váš partner, usmířili byste se s ním? Dokázali byste mu odpustit a zapomněli byste na modřiny a podlitiny, které vám způsobil?

Nezisková organizace Vida Mujer se spojila s marketingovou agenturou Circus Grey Peru a společně požádaly největší hvězdu peruánské popové scény, Diego Dibos, aby napsal novou milostnou píseň. Tato píseň se velice rychle stala národním hitem, dobývala žebříčky v rádiích, hrála se na koncertech. Na první poslech se jednalo o milostnou píseň, kdy muž prosí svou milovanou o odpuštění. O pár týdnů později však Diego Dibos přiznal, že tuto píseň nesložil on.

Než vám prozradíme více, podívejte se na případovou studii:Tak populární milostná píseň je doslovně přezpívaný dopis od vraha, který zabil svou manželku. Nejprve ji brutálně týral, pak sepsal omluvný dopis a 6 dní poté, co mu jeho žena odpustila, ji zavraždil.

Za poslední 4 roky bylo v Peru svými partnery usmrceno celkem 482 žen. Charlie Tolmos, kreativní ředitel Circus Grey, k celé kampani uvedl:


„Ve většině případů se objevuje děsivý vzorec: pachatelé se omlouvají pomocí sladkých, milostných zpráv. Naším úkolem bylo udělat něco velkého, abychom ženám ukázali, jak je nebezpečné dát druhou šanci násilníkovi. Hlavním cílem bylo zahájit diskuzi o tomto problému a vysvětlit lidem, že za krásnými slovy se mohou skrývat velmi ošklivé úmysly."

Popová píseň je netradičním médiem pro šíření takové zprávy a není tedy divu, že si z Cannes Lions tato kampaň odnesla Zlatého lva v kategorii Entertainment for Music a další dva lvy v kategoriích Entertainment a Cyber.

Zmíněná kampaň se šířila i dalšími cestami, sám zpěvák Diego Dibos využíval své účty na sociálních sítích a přes ně byla šířena jak původní píseň, tak následné odhalené poselství. Jen během prvního měsíce vidělo tuto kampaň přes 8,2 miliony lidí a více než 125 tisíc lidí tento obsah sdílelo.Zdroje: Adweek, Cannes Lions

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: