Lupa.cz: VLP kopíruje texty z jiných webů bez udání zdroje

20. 1. 2010 | TMJ
Patrick Zandl, šéfredaktor serveru Lupa.cz, dnes přišel ve svém článku s tvrzením, že Deníky společnosti VLP pravidelně vykrádají texty některých internetových portálů. Články pak ozdrojují jediným slovem - "internet". Článek přináší celou řadu důkazů a podle vyjádření VLP za celým problémem stojí externí pracovník, jenž texty kopíroval bez vědomí redakcí.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Patrik Zandl, šéfredaktor serveru Lupa.cz, dnes přišel ve svém článku s tvrzením, že Deníky společnosti VLP pravidelně vykrádají texty některých internetových portálů. Články pak ozdrojují jediným slovem - "internet". Předložený materiál přináší celou řadu důkazů, které dokumentují několik převzatých a neozdrojovaných textů. Podle vyjádření VLP za celým problémem stojí externí pracovník, jenž texty kopíroval bez vědomí redakcí.
Přestože text ukazuje na jednoho jediného viníka, je podobný přístup bohužel běžnou a poněkud přehlíženou praxí. Redakce většinou nevěnují čas na provádění copyvio monitoringu, čehož využívají jiná média a texty zcizují. Tomuto postupu narává i fakt, že zde zatím neexistuje dostatečně silný precedens - dosavadní prohřešky se řeší spíše domluvou. Zajímavé tak bude, jak se k problému postaví účastníci celého případu a jestli celá kauza skončí hromadnou žalobou na VLP.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: