Má Wikipedia atraktivního protivníka? Learnist je “chytrý Pinterest”

24. 5. 2012 | BD
Nová sociální síť se zaměřuje na vzdělání a relevantní informace k různým tématům.

Vyhledávání informací přes vyhledávače může být na jednu stranu rychlé a jednoduché, ale někdy prostě dá spoustu práce mezi tou spoustou informací vyhledat ty podstatné a užitečné. Co říkáte na informace z Wikipedie, YouTube videa, elektronické knihy a jiné materiály uspořádané na jednom místě do přehledných učebních plánů?

Něco takového se teď snaží (zatím v beta verzi) rozjet firma Grockit. Pod názvem Learnist se skrývá v podstatě naučná verze Pinterestu. Pokud se chcete přidat a trochu novou sociální učící síť prozkoumat, musím vás zklamat. Nejdřív si musíte zažádat o pozvánku. Trvá to prý pár dní. V současné době vás Learnist nechá jen navrhnout člověka, od kterého byste se rádi něco naučili.

Learnist umožňuje kompilovat materiály z různých stránek a dávat je v rámci tematické nástěnky dohromady. Na jednom tématu může pracovat i několik lidí. Vždy je dohledatelné, odkud informace pochází a jednotlivé příspěvky můžete komentovat nebo dál sdílet. Narozdíl od Pinterestu Learnist také ukazuje cestu, kterou se má člověk materiálem vydat.

 

Oproti Googlu by měli být uživatelé ušetřeni třídění podstatných a méně podstatných zdrojů. Například na nástěnce svého profesora najdou už vyselektované informace, se kterými mohou dále pracovat. Tvůrci Learnistu si nemyslí, že by jejich síť měla potenciál nahradit například Wikipedii, ale domnívají se, že by ji mohla vylepšit.

 

Learnist má tak částečně nahradit učebnice, ale aby to nebylo jen o samém vzdělání, pokrývá i články s různými návody. Například - jak najít tu nejlepší pizzu v Brooklynu? Tím se liší i od podobného projektu Sophia, který se zaměřuje také na filtrování pravdivých a přínosných vzdělávácích informací z internetu.

Zdroje: www.mashable.com, www.freetech4teachers.com

Štítky dokumentu: Pinterest YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: