Making of: tvorba teaseru seriálu Pán prstenů fascinuje sociální sítě

25. 1. 2022 | Petr Michl
To, co na první pohled vypadá jako hory a kaňon plný mlhy, kterým proudí roztavená láva, je roztavený kov, jenž vyplňuje písmena názvu série na dřevěné desce. Podívejte se, jak vznikal výjimečný teaser pro seriál The Lord Of The Rings: The Rings of Power.

 

První z filmů trilogie Pán prstenů slavil loni 20 let. Stejnojmenná kultovní kniha má nyní být inspirací pro seriál, jehož děj má chronologicky předcházet o tisíce let tomu filmovému. Amazon oznámil plánované uvedení série The Lord Of The Rings: The Rings of Power 19. ledna s pomocí teaseru a i s ohledem na výjimečné postavení knihy J.R.R. Tolkiena to mělo skutečně velký ohlas. Nadšení na sociálních sítích ovšem vzbudily i detaily toho, jak byl vyroben.

Nejprve se na zmíněný teaser pojďme podívat.

Je to poutavé. A ano, pohyb kamery po ploše poněkud připomíná úvodní znělku seriálu Hra o trůny. Ještě mnohem víc zajímavé je ale to, jak bylo video vytvořeno. K překvapení všech totiž jde o „ruční práci“ bez použití CGI efektů. Kamera sleduje, jak roztavený kov proudí koryty ze dřeva a ve finále vytvoří název série.

Jak ukazuje následující video, dokonce i „dým“ je tvořen přirozeně: litím vody na žhavý kov.

Video zároveň ukazuje, jak jsou kamery naprogramovány tak, aby dokázaly celou akci sledovat. I díky tomu děj, co se odehrál na velké dřevěné desce, připomíná lávu tekoucí kaňonem plným mlhy. Není příliš obvyklé, aby „making of“ video dosahovalo v rámci dnů statisíců zhlédnutí, ale zde se to podařilo. V době, která je CGI efekty prostoupená, tak získává Amazon další pozornost pro svůj ambiciózní projekt.

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: