Mamming - podpořte boj proti rakovině prsu!

22. 10. 2013 | Bednářová Daniela
Planking má silnou konkurenci - mamming má totiž v zádech i dobrý důvod.

Dřív než přijde listopad a s ním vlna kníráčů, kteří se snaží upozornit na nebezpečí rakoviny prostaty, je zde ještě pořád kus října. Tento měsíc je zase věnován boji proti rakovině prsu. U nás probíhají růžové pochody, ale v zahraničí se do podpory dobré věci umí položit o něco více.

A když říkáme položit, tak to myslíme doslovně. Vzpomínáte na planking, kdy se člověk položil obličejem dolů na pokud možno co nejšílenější místa a předměty? Ženy teď pod vlivem jednoho praštěného videa pokládají na různé plochy a předměty svá prsa. Říká se tomu mamming.

Cílem je udělat z vyšetření prsou o něco méně nepříjemnou záležitost. K diagnostice a prevenci nádorových onemocnění ženského prsu je používán přístroj mamograf, ve kterém se prsa stlačují na vrstvu cca 7–10 cm pomocí speciálních kompresních desek, které jsou součástí zařízení. Prvním krokem je tedy položení prsou na jednu z desek.

Za videem stojí dvě ženy z kreativního oddělení digitální agentury z New Yorku 360i Creatives - Michelle Lamont a Michele Jaret. Ve videu ale vystupují tři jiné hrdinky, jednou z nich je i herečka Erin Daniels známá svou rolí v seriálu The L Word, kde její postava Dana Fairbanks na rakovinu prsu zemřela.

Dalším cílem videa, které se rychle šíří internetem, je i to, aby ženy provozovaly mamming tam, kde je to nejdůležitější - v ordinaci na vyšetření. Projekt jede i na Instagramu, ženy fotí svůj mamming a sdílí s ostatními. Mamming se dá provádět téměř kdekoliv a připojují se dokonce i muži. 

Mezi další akce na podporu boje proti rakovině prsu patří například islandská akce agentury Brandenburg. Ta ve spolupráci s Icelandic Cancer Society nabarvila narůžovou kus dálnice. Ze vzduchu pak namalovaný úsek odhalil, že se jedná o obří růžovou stužku.

Zdroje: www.adweek.com, au.ibtimes.com

 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: