Mark Zuckerberg půjde na dvouměsíční rodičovskou dovolenou

21. 11. 2015 | Petr Michl
CEO Facebooku nejde na odpočinek, pouze nastoupí na rodičovskou dovolenou.

CEO Facebooku Mark Zuckerberg oznámil, že si po narození svého dítěte vezme dvouměsíční rodičovskou dovolenou. Jak je jeho zvykem, udělal to statusem na své sociální síti. V něm říká:

„Priscilla a já se začínáme připravovat na příchod dcery. Vybírali jsme naše oblíbené dětské knihy a hračky.

Přemýšleli jsme také o tom, jak si vzít volno během prvních měsíců jejího života. Je to velmi osobní rozhodnutí a já se rozhodl vzít si 2 měsíce rodičovské dovolené v okamžiku, kdy se naše dcera narodí.

Studie ukazují, že když si pracující rodiče vezmou volno, aby byli se svými novorozenci, ve výsledku to pomůže dětem i rodinám. Ve Facebooku nabízíme našim americkým zaměstnancům až 4 měsíce placené mateřské dovolené, kterou si mohou vybrat během roku.

Každý den se to pro nás stává reálnější a těšíme se na začátek nové etapy našich životů. Tady je foto Bestie (pes se jménem Beast – pozn. red.) s dětskou sedačkou. Myslím si, že ví, že se něco chystá.“CEO Facebooku je už od počátku také jeho mediální tváří. O to výraznější dopad může mít toto veřejně deklarované rozhodnutí na vnímání rodičovské dovolené vybrané mužem. Facebook má v tuto chvíli 1,55 miliardy uživatelů. Detail o čtyřměsíční placené mateřské dovolené připomene navíc mnohým z nich, včetně těch z České republiky, jak je to v některých zemích pro rodiče malých dětí složité. Platí to i pro USA, dle údajů tamního Ministerstva práce poskytuje placenou rodičovskou dovolenou jen 12 % zaměstnavatelů.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: