Martinus.cz přichází opět po roce s Knižní šifrou

7. 3. 2016 | Petr Michl
Letos opět klesne osobní produktivita mnoha milovníků a milovnic knih hluboko pod průměr. Proč? Všichni budou hrát Knižní šifru od Martinus.cz.

V březnu 2015 dost možná klesla osobní produktivita mnoha milovníků a milovnic knih hluboko pod průměr. Proč? Všichni hráli Knižní šifru! Hra knihkupectví Martinus.cz, v níž soutěžící hledají v obrazové šifře ukryté knižní tituly, zaujala velké množství lidí, kteří čekali na postupně se odhalující obraz a den za dnem využívali své literární znalosti. Slavná i méně známá literární díla, ukrytá v rozsáhlé ilustraci z dílny Martina Bajaníka, hledalo téměř 20 000 lidí. Hra se stejným principem přichází i letos.  

Tvůrci kampaně z Martinus.cz přiznávají inspiraci Videostopem, Kufrem a dalšími soutěžními klasikami televizní zábavy, na kterých vyrůstali. Tou ještě zřejmější je ovšem zjevně adventní kalendář. V průběhu března odtajní Martinus každý den jedno políčko z jeho Knižní šifry 2. Pokud patříte mezi knihomoly, kteří se těší na potrápení mozku a vašich literárních znalostí stejně jako na čokoládu, podívejte se na stránku Knižní šifry 2.

Letos je přidán i rozměr hodnotnějších odměn, přibyla antistresová omalovánka na téma Knižní šifry a další menší ceny, šanci vyhrát tak má větší počet luštitelů a luštitelek.

Pro ty, co si chtějí zavzpomínat na loňskou knižní šifru, jsme si od Martinus.cz vyžádali její kompletní ilustraci. Zkuste tak uhodnout, jaké knihy se v ní skrývaly. Kliknutím na obrázek ho můžete zvětšit. Pro začátek zkuste hledat například níže vyjmenovaná díla. Pro odhalení se jich ovšem v ilustraci skrývá mnohem více.

Božena Němcová: Babička
Haruki Murakami: Norské dřevo
Jerome Klapka Jerome: Tři muži ve člunu
Margita Figuli: Tři kaštanoví koně
Alois Jirásek: Psohlavci
David Mitchell: Atlas mraků
Michael Ondaatje: Anglický pacient
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Oscar Wilde: Obraz Doriana Greye
Tennessee Williams: Kočka na rozpálené plechové střeše
 

Štítky dokumentu: Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: