McDonald’s se snaží skoncovat s kradením hranolek u stolu s pomocí speciální aplikace

28. 11. 2014 | Petr Michl
Fry Defender App značí konec kradení hranolek u stolu.Stali jste se někdy obětí krádeže? Vsadíme se, že i kdybyste odpověděli záporně, dokážeme vám osvěžit paměť. Hranolky! Pokrm již připravených v odměřených malých dávkách, kterého po jednom soustu zdánlivě neubude. I proto vám jistě z talíře někdy ujídali kamarádi či partner(ka), ač při objednávání tvrdili, že zase takový hlad nemají. McDonald's Canada se nyní tomu rozhodl učinit přítrž s pomocí speciální aplikace.

Ta nese jméno Fry Defender a svým uživatelům (a jejich hranolkům) nabídnout ochranu především v okamžicích, kdy odejdou od stolu – typicky při návštěvě toalety. Před vzdálením se od hranolek stačí zapnout aplikaci a položit vedle nich na stůl telefon fotoaparátem navrch. Aplikace využívá v telefonu dostupných senzorů a schopností fotoaparátu ostřit na objekty v záběru. Když zachytí „nepřátelskou aktivitu“, spustí hlasitý alarm a začne pořizovat snímky, dokud není odzbrojen. Jak funguje přesně si můžete prohlédnout v následujícím videu.

 

„Zjistili jsme, že existuje mnoho zmínek o tom, jak lidé milují hranolky, ale zároveň o tom, že jim je jiní ujídají. Proto byla aplikace jako Fry Defender potřeba,“ uvedla pro Marketing Canada Hope Bagozi, vedoucí v tamním zastoupení McDonald's oddělení kreativy a digitálních inovací.

Samozřejmě, že byl Fry Defender vytvořen primárně jako propagační nástroj a PR vějička pro přilákání zájmu médií. Na druhou stranu je potřeba uznat, že obětí hranolkové loupeže byla většina z nás. Nástroj, který má dalším fast foodovým zločinům zabránit, tak jenom vítáme.

Zdroj: Design Taxi, FastCoDesgin, Fry Defender

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.