Mediální společnosti Mafra loni kvůli krizi klesl zisk i tržby

27. 7. 2010 | ČTK
Mediální společnosti Mafra loni klesl čistý zisk na 215,8 milionu korun oproti 220,6 milionu v roce 2008.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Mediální společnosti Mafra loni klesl čistý zisk na 215,8 milionu korun oproti 220,6 milionu v roce 2008. Provozní zisk firmy se snížil meziročně o 28,7 procenta na 169,2 milionu korun. Výsledky negativně ovlivnila hospodářská krize, vyplývá z účetní uzávěrky společnosti ve Sbírce listin.
Tržby společnosti loni klesly o téměř 14 procent na 2,9 miliardy korun. "Krizí byl zasažen jak reklamní, tak i čtenářský trh. To se odrazilo i na vývoji tržeb," píše Mafra ve výroční zprávě.
Nižší tržby společnosti alespoň zčásti kompenzovaly úspory na straně nákladů. Výkonová spotřeba, tedy spotřebované nákupy a služby, loni klesla o 12,5 procenta a osobní náklady se snížily o 7,4 procenta.
Finanční výsledek hospodaření se meziročně snížil o více než třetinu na 59,2 milionu korun. "Na výsledku z finančních operací se kladně odrazily přijaté dividendy z účastí ve výši 80,1 milionu korun," uvádí výroční zpráva.
Cílem Mafry pro následující období je upevnění postavení na čtenářském a reklamním trhu v ČR. K tomu mají přispět investice do nových produktů a technologií a zlepšování vnitřního uspořádání společnosti.
Společnost Mafra vydává deníky Mladá fronta Dnes a Lidové noviny. Součástí skupiny jsou také servery iDnes.cz a Lidovky.cz, televize Óčko a další média.
Koncem loňského roku přestala vydávat Lidové noviny i jejich internetový portál stejnojmenná firma Lidové noviny a jejich provoz přešel na vydavatelství Mafra. Společnost Lidové noviny vykázala loni zisk 97,5 milionu korun oproti ztrátě 17,6 milionu v roce 2008. Výsledek ovlivnil mimořádný výnos ve výši 110,8 milionu korun. Neuhrazená ztráta společnosti z minulých let dosáhla 277,9 milionu korun, vlastní kapitál ke konci roku 2009 činil 45,5 milionu korun.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: