Facebook spustil Whale, aplikaci na tvorbu memů

21. 11. 2019 | Milada Zemanová
Facebook chce oslovit mladší generace, a přišel proto s nástrojem pro tvorbu memů. Je snadno ovladatelný, a výsledný mem tak vznikne během chvilky.

Aplikace Whale (Velryba, pozn. redakce) je jednou ze snah Facebooku, jak oslovit mladší publikum. Od minulého týdne je k dispozici v rámci kanadského Apple App Store.

Aplikace umožňuje uživatelům vybrat si ze svých fotografií nebo z nabídnuté knihovny obrázků. A následně se mohou pustit do tvorby s pomocí textů, emoji, obrázků, filtrů, speciálních nástrojů a dalších efektů.

Po vytvoření memu jej pak jeho tvůrce může sdílet na sociálních sítích nebo v rámci konverzace a to přímo skrze aplikaci.

Samotná tvorba memu je tak velice jednoduchá a uživatelé si mohou vybrat mezi variantami složených ze 2, 3 nebo 4 částí.

Za aplikací stojí oddělení Facebooku, New Product Experimentation LLC, které má za cíl právě vývoj aplikací služeb. Dosud není jasné, jestli Whale bude k dispozici i dalším zemím mimo Kanadu.

Prozatím se tak mezi další experimentální aplikace, které Facebook v posledních letech vyvinul nebo zakoupil. Mezi nimi byly například Moments pro správu fotografií, přehled upozornění Notify, klon Snapchatu s názvem Lifestage, chatovací aplikace, která byla opět klonem Snapchatu, Poke, chatovací Slingshot, Moves pro zaznamenávání fitness aktivit a Hello pro propojení facebookových a kontaktních informací.

Pokud se aplikace na kanadském trhu osvědčí, možná ji Facebook učiní jedním z nástrojů, které jsou k dispozici přímo v rámci této sociální sítě.

Zdroje: Apple App Store, Wersm, The Verge

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.