Metronome Festival Prague vrátil do metra hudební vagon

11. 6. 2018 | Petr Michl
Hudební festival zkouší nové formy propagace. Jeden z vozů soupravy metra A tajně obsadila kapela Mydy Rabycad a zahrála cestujícím. Další kapela vytáhne nástroje už v úterý 12. června.

Cestující metra trasy A zažili nečekaný hudební koncert přímo v jednom z vagonů pražského metra. Jeden z vozů soupravy tajně obsadila kapela Mydy Rabycad a zahrála několik skladeb v aranži upravené pouze pro tuto příležitost. Kapela tím cestující originálně pozvala na festivaly Metronome Festival Prague a United Islands of Prague, které se oba konají ve dnech 22. – 23. června 2018.

Mydy Rabycad začali svůj koncert o deváté večerní ve stanici Bořislavka, odkud se vydali směrem do centra. Kapela tak pozvala cestující na Metronome Festival Prague, kde budou sami jednou z hlavních hvězd programu a vystoupí na hlavní scéně před slavnými The Chemical Brothers.

Hudební jízdy v metru tím však nekončí. V následujících dvou týdnech se ještě v pražském podzemí uskuteční koncerty dalších zajímavých interpretů. Vždy se tak stane v hudebním vagonu, prostředním voze linky A. Už v úterý 12. 6. po třinácté hodině ze stanice Želivského ve směru Nemocnice Motol zazní další hudební koncert v metru, a to akustické vystoupení projektu Václava Havelky Sun+Dead.

Václav Havelka účinkoval již na prvním ročníku Metronome Festivalu Prague jako frontman hudební skupiny Please The Trees. S touto kapelou si zahrál i na spřáteleném festivalu United Islands a současně i v projektu Tvrdý/Havelka. Momentálně má Havelka nový projekt, a to se svým osmiletým synem s názvem Sun+Dead.

„Chceme návštěvníkům dopřát malou ochutnávku Metronome Festivalu a zároveň vytvořit v městské dopravě nezapomenutelnou atmosféru,“ říká David Gaydečka, producent festivalu, který spolu s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a Magistrátem hlavního města Prahy zajistil netradiční koncert ve vagonu metra.

Metronome festival chystá i další prvky zapojení obyvatel hlavního města. Chce letos v rámci festivalu nabídnout skutečně příjemné posezení, a proto prosí Pražany, aby za tímto účelem nabídli svůj nepotřebný nábytek, který bude přijímat povícero sběrných dvorů. Dost možná tak půjde o jeden z mála hudebních open festivalů, který je schopen velké části návštěvníků nabídnout posezení v křeslech z obýváku.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: