MF Dnes: Benýškova likvidace Naší adresy je tak ostrá, že to překvapilo i PPF

18. 2. 2011 | TAM
Když se skupina PPF rozhodovala, jak nejlépe ukončit činnost projektu Naše adresa, padla volba na "profesionálního likvidátora" Richarda Benýška. Jeho úkolem bylo provést "špinavou práci" - tedy vyrovnat veškeré závazky společnosti, rozvázat pracovní smlouvy a vypořádat odcházející zaměstnance.

Logo projektu Naše adresa, zdroj: www.naseadresa.cz

Když se skupina PPF rozhodovala, jak nejlépe ukončit činnost projektu Naše adresa, padla volba na "profesionálního likvidátora" Richarda Benýška. Jeho úkolem bylo provést "špinavou práci" - tedy vyrovnat  veškeré závazky společnosti, rozvázat pracovní smlouvy a vypořádat odcházející zaměstnance. To vše pokud možno rychle a tichosti. Podle informací Mladé fronty Dnes měl dokonce od PPF k dispozici asi 70 milionů korun, které měly pokrýt odstupné pro zaměstnance a posloužit k vyrovnání dluhů.

Richard Benýšek však zvolil velmi agresivní likvidašční strategii. Mladá fronta tvrdí, že se snaží zneplatnit smlouvy některých bývalých zaměstnanců na klíčových postech a vrátit jejich honoráře. Stejně tak pozastavil vyplácení části mezd, kterou označil za nenárokovou. Miliony se snaží získat i na dodavatelích, kteří podle něj nesplnili své povinnosti.

Jednání Benýška se pochopitelně přímo dotýká také původního majitele projektu, skupiny PPF. Ta sice od současných praktik dává ruce pryč, podle listu jí však likvidační strategie nemile zaskočila.  Benýškovo jednání totiž začalo v konečném důsledku ohrožovat také dobré jméno společnosti PPF. Kompetenci k "domluvení" současnému likvidátorovi však PPF v současné době již pochopitelně nemá.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: