Microsoft: Windows 8 očekávajte za dva roky

25. 10. 2010 | JTO
Nizozemská pobočka Microsoftu se na svém blogu nechala slyšet, že na nové verzi operačního systému Windows (pracovně nazývaná Windows 8) se pilně pracuje a že se jej uživatelé dočkají zhruba za dva roky. Rozhodně ne dříve a snad ne později. Tato informace vyvrací dosavadní prohlášení společnosti, že nové operační systémy budou uváděny se zhruba dvouletou periodicitou.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Nizozemská pobočka Microsoftu se na svém blogu nechala slyšet, že na nové verzi operačního systému Windows (pracovně nazývaná Windows 8) se pilně pracuje a že se jej uživatelé dočkají zhruba za dva roky. Rozhodně ne dříve a snad ne později. Tato informace vyvrací dosavadní prohlášení společnosti, že nové operační systémy budou uváděny se zhruba dvouletou periodicitou. To ostatně potvrzovala také uniknuvší "tajná" prezentace, představující nové funkce připravovaného operačního systému - podle údajů v ní uvedených měly Windows 8 přijít na trh v průběhu příštího roku.

A jaké novinky pro Windows 8 Microsoft podle zákulisních (a neověřených) informací chystá? I nadále se bude snažit snížit čas nutný pro start celého systému. Windows 8 by měly přinést co nejvyšší energetickou úsporu rychlým automatickým přepínáním mezi spánkem systému a aktivitou. Start systému i jeho vypínání by se měly zkrátit na nezbytné minimum.

Microsoft také upraví předpokládané hardwarové požadavky pro některé periferie. Windows 8 tedy budou umět pracovat s multidotykovým HD displejem se zabudovanými senzory, které umí rozpoznat například přítomnost uživatele nebo míru a zabarvení okolního osvětlení. K automatickému rozpoznání tváře uživatele poslouží zabudovaná kamera, hlasové ovládání zařízení zase zajistí integrovaný mikrofon. Samozřejmostí pro systém bude stálé vysokorychlostní připojení k internetu.

Po softwarové stránce se dá předpokládat uvedení AppStore po vzoru Applu (pracovní název Windows Store), který Microsoftu umožní lepší kontrolu nad aplikacemi. Nový operační systém by měl také počítat s maximální mobilitou uživatelských dat - podle některých bude pro jejich umístění možnost využívat cloudového systému. Systém by měl také integrovat některé prvky ze sociálních sítí. Samozřejmostí pak bude přímé propojení s vyhledávačem Bing.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: