To je Mc’n’Roll! Přemek Forejt je hvězdou hudebního klipu McDonald's

17. 8. 2022 | redakce
Kuchař Přemek Forejt to pořádně rozjíždí v klipu Mc’n‘Roll. Oblečen v bizarním kostýmu nejen zpívá a tančí, ale také jako první v České republice hraje na unikátní nástroj playtronica. Tím rozehrává suroviny, z nichž se skládají ikonické burgery.

V rámci dlouhodobé strategie, jejímž cílem je šířit osvětu o kvalitě surovin, přišla společnost McDonald's s novým hudebním počinem. Neváhala se v něm spojit s hvězdným kuchařem Přemkem Forejtem, který v klipu tančí, zpívá a díky playtronice využívá suroviny jako hudební nástroj.  

Forejt s McDonald's spolupracuje od začátku letošního roku a věnuje se především edukaci o kvalitě surovin. Po video reportážích z návštěv různých dodavatelů (hranolky, maso), se McDonald's spolu s Přemkem pouští i do hudebních vod.

„Z McDonald's za mnou přišli s tím, jestli bych nechtěl zkusit zahrát song na jejich suroviny. Prý jsou tak dobré, že se na ně dá i hrát. No a ono to doopravdy jde. Je to neskutečné, bizardní, neokoukané. Hudba a jídlo jsou moje dvě velké vášně a v životě by mě nenapadlo, že je můžu takhle propojit. Vyměnit kytaru za hamburger? To je prostě pecka. Prvně to šlo mimo moje chápání, pak mě to začalo strašně bavit. Doufám, že klip bude lidi bavit stejně jako mě, když jsme jej tvořili,“ říká Přemek Forejt.

Klip s rapujícím McForejtem a neposednou funkovou basovou linkou si pusťte níže.

Za textem a hudbou písně Mc’n‘Roll stojí Jiří Burian. Pro McDonlad’s to není první hudební video, do kterého se společnost pustila. Letos na jaře vznikl song „Žeru naši planetu“ z dílny slavného písničkáře Pokáče. Video, kterým muzikant nabádá společnost k udržitelnému přístupu k planetě Zemi, a které vytvořil speciálně k projektu Trash Patrols, (úklidové čety zaměstnanců McDonald’s) dnes čítá již necelých 1,5 milion zhlédnutí. I proto se společnost rozhodla, že na tento směr naváže a pro další hudební počin zvolila právě Forejta.

„Věříme, že díky Přemkově talentu a originalitě tohoto společného klipu, ve kterém dokonce dokázal rozehrát suroviny v restauraci, pokračujeme zábavnou cestou v šíření povědomí o kvalitě našich surovin a dodavatelů. Do komunikace chceme pustit více energie a chceme ukázat, že téma kvalita surovin nemusí být nuda. Navíc chytlavá hudba a refrén aspirují na to, dostat klip mezi širokou veřejnost a vzbudit zájem lidí,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald's.

Slavný kuchař, známý také jako porotce populární soutěže MasterChef, se navlékl do šíleného outfitu z několika různých kabátů, ten střídal s kostýmem z burgerových žemlí a do toho si ještě na hlavě nechal udělat rapové copánky. Celkem 12 hodin trvající natáčení se neslo v dobré atmosféře, i když některé scény byly na Přemka trochu náročné. „V mrazáku už jsem si určitě někdy zazpíval, ale že tam budu natáčet klip v mínus 18 až mínus 24 stupních, to by mě nenapadlo,“ říká Přemek Forejt. 

Hudební klip režíroval Petr Dvořák, produkční stránku obstaralo studio Yo’Mama a finální podobu dostal tento fresh letní hit v studiu Alphastudio.

Tip redakce


Přemek Forejt. Zdroj: McDonald's

Připomeňte si první video ze spolupráce šéfkuchaře Přemka Forejta s McDonald's, v něm je na inspekci v polské továrně na hranolky.

 

Autorem hudby k chytlavé písni Mc’n’Roll je Jiří Burian A.K.A. Kapitán Demo. Není to zdaleka jeho první reklamní song. Složil píseň pro Lidl a je hlavní hvězdou jeho klipu, který byl uveden před měsícem. 

Štítky dokumentu: Budování značky Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: