Microsoft konečně vymění ikony z éry Windows 95

13. 5. 2021 | Petr Michl
Operační systém Windows se v průběhu času vyvíjí. V digitálním pravěku ovšem zůstávají jeho ikony pamatující Windows 95. Chystaný update „Desítek“ by měl toto memento minulosti konečně odstranit.


Zdroj: Microsoft / Windows Latest

Windows 10 čeká výrazná vizuální obnova. Update nesoucí název „Sun Valley“ má přijít na počítače uživatelů v říjnu či listopadu tohoto roku. Portál Windows Late byl nicméně schopen vypátrat, jak se tyto změny odrazí v aspektu nutně zarostlém digitální rzí: na ikonách.

Ikona diskety pro uložení souboru je pro mnoho lidí z mladších generací právě tímto, nikoliv vzpomínkou na fyzické médium pro přenos souborů s z dnešního pohledu směšnou kapacitou paměti. Ani Windows 10 tuto typickou ukázku morálního zastarávání technologií a ikon nechce odstranit, typické „windowsácké“ ikony ovšem dostanou nový a mladistvější kabát.

Proměnu můžete vidět na následujících obrázcích vlevo, vpravo je pak stará (stávající) verze.


Zdroj: Windows Latest

Mezi upravenými systémovými ikonami se ocitl globus, hybernační mód, „Uložit“ a další.


Již dříve Windows Latest upozornil na plánovanou proměnu ikon u Průzkumníka souborů.


Zdroj: Windows Latest


Nové ikony jsou vidět i v rámci tzv. „floating boxu“, který by měl vyjíždět po kliknutí pravým tlačítkem na ikony na liště.


Zdroj: Windows Latest


Zdroj: Windows Latest

Rozhodně nejde o žádnou revoluci, ale věty o postupných krůčcích by také nezachytily realitu. Referesh Windows 10 s označením „Sun Valley“ přichází s něčím, co už to mělo být dávno.

 
Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: