Microsoft opisuje od Googlu - spouští Streetside

3. 12. 2009 | RaTP
Válka Microsoftu s Googlem, která původně probíhala "za studena" se pomalu rozjíždí. A situace se teď dá přirovnat k té, kdy slabší strana začíná konkurovat té silnější jejími vlastními zbraněmi. Stejně tak je tomu s novým nástrojem Streetside, který Microsoft spustil v rámci svého vyhledávače Bing, respektive Bing Maps.

Google Street View

Válka Microsoftu s Googlem, která původně probíhala "za studena" se pomalu rozjíždí. A situace se teď dá přirovnat k té, kdy slabší strana začíná konkurovat té silnější jejími vlastními zbraněmi. Stejně tak je tomu s novým nástrojem Streetside, který Microsoft spustil v betaverzi v rámci svého vyhledávače Bing, respektive Bing Maps. Ten totiž jako by notoricky známému Street View z oka vypadl. Google tak pravděpodobně přijde o jeden ze svých trháků. A to, že byl první, bude vlastně jedno.
Odborníci totiž upozorňují, že ve hře je stále velké množství lukrativních lokalit, které může Microsoft zmapovat a stáhnout tak uživatele na své stránky. A Google s tím nic neudělá.
Nové mapy také běží na platformě Silverlight, což lépe zpracovává obrazová data a jsou tedy použitelnější.
Je pravděpodobné, že Google již pilně pracuje na dalším protiútoku - tentokrát se uvažuje o větším propojení StreetView s nástroji rozšířené (augmentované) reality pro mobilní zařízení.

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: