Microsoft získal Canestu - společnost, která vyvinula čipy rozpoznávající pohyb

1. 11. 2010 | ITE
Microsoft ohlásil nejnovější akvizici - podařilo se mu získat společnost Canesta, která se zabývá technologií pro rozpoznávání pohybů a gest. Informaci přinesl server Mashable. Finanční stránka věci nebyla pochopitelně zmíněná. Důvod akcizice je prostý - technologie najde své místo v současném i budoucím portfoliu Microsoftu - od herního ovladače Kinect po připravovaný operační systém Windows 8.

Microsoft, zdroj: www.microsoft.cz

Microsoft ohlásil svoji nejnovější akvizici - podařilo se mu získat společnost Canesta, která se zabývá technologií pro rozpoznávání pohybů a gest. Informaci přinesl server Mashable. Finanční stránka věci nebyla pochopitelně zmíněná.

Důvod akvizice je prostý - technologie najde své místo v současném i budoucím portfoliu Microsoftu - od herního ovladače Kinect po připravovaný operační systém Windows 8, který by se měl vyznačovat právě progresivním přístupem k NUI (natural user interfaces). Ostatně s NUI Microsoft již delší dobu experimentuje v rámci svého konceptu pracovního rozhraní Microsoft Surface.

Canesta navíc vlastní kolem 44 nejrůznějších patentů na technologie pro snímání pohybů a gest - od procesních algoritmů po čipy. Akvizice tedy může být jednou z cest, jak se vyhnout možným patentovým sporům v případě, že se Microsoft bude touto problematikou v budoucnosti často zabývat.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: