T-Mobile uvádí aplikaci pro volání zdarma

4. 9. 2012 | Petr Michl
T-Mobile je dalším z operátorů, který se rozhodl nebojovat proti fenoménu volání zdarma přes internet. Chce ho využít ve svůj prospěch.

Jedním z černých a dost možná nevyhnutelných scénářů pro mobilní operátory je, že jim budou postupně klesat příjmy z volání a SMS, až se z nich v budoucnu stanou primárně poskytovatelé mobilního internetu. T-Mobile včera vydal aplikaci Clever Connect pro internetové volání zdarma. Je tak vlastně jen dalším z operátorů, který si uvědomuje, že plavat proti proudu nemá smysl. Trend, který se dá jen těžko zvrátit, lze využít i ve svůj prospěch a spojit ho s vlastní značkou. Je nutno dodat, že za tímto počinem nestojí český T-Mobile, ale ten z nejrozvinutějšího mobilního trhu v Evropě – tedy z Velké Británie.

Zde už T-Mobile zavedl funkčně blízkou službu Bobsled, která je ovšem primárně facebookovou aplikací a je místně omezená. Další silný evropský hráč, Telefónica, uvedl Clever Connect podobnou aplikaci TuMe v květnu tohoto roku. Ani Clever Connect nemá být omezený pouze na zákazníky daného mobilního operátora. Navíc by měl být dostupný ve více státech. Dle Techcrunch je ovšem pro používání aplikace nutná pozvánka (kód zaslaný SMS) a k jeho získání je potřeba být zákazníkem T-Mobile. Ti, co daným kódem disponují, mohou nicméně pozvat k trialu služby tři další uživatele bez ohledu na to, jestli jsou zákazníky T-Mobile či v jaké zemi žijí.

K použití aplikace je pochopitelně nutné internetové připojení, konkrétně Wi-Fi nebo 3G. Mezi požadavky na telefonní přístroje patří Apple iOS4+ či Android 2.2 a vyšší verze. Volání po internetu bude zdarma, aplikace ale bude nabízet i zvýhodněné „běžné volání“, podobně jako to dělá například Skype. Aplikace je k nalezení na českých iTunes i Google Play.

Zdroje: www.techcrunch.com, www.itportal.com
 

Štítky dokumentu: Facebook Google Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: