Miliony majitelů HD TV nemají obraz v nejlepší možné kvalitě

14. 4. 2010 | ITO
Dvě třetiny majitelů HD televizorů věří, že sledují obraz v nejvyšší možné kvalitě, aniž by to byla pravda. Pouze třetina majitelů televizí s vysokým rozlišením totiž koupí i další odpovídající zařízení - tedy například BD přehrávač nebo HD set-top-box. Například ve Velké Británii vlastní HD TV zhruba 55% domácností, skutečný obraz v HD však podle British Video Association sleduje pouze 31% z nich.

OLED TV, zdroj: sony.cz

Dvě třetiny majitelů HD televizorů věří, že sledují obraz v nejvyšší možné kvalitě, aniž by to byla pravda. Pouze třetina majitelů televizí s vysokým rozlišením totiž koupí i další odpovídající zařízení - tedy například BD přehrávač nebo HD set-top-box.
Například ve Velké Británii vlastní HD TV zhruba 55% domácností, skutečný obraz v HD však podle British Video Association sleduje pouze 31% z nich.
"HD televizory byly ve své době trendem, za který byly lidé schopni utratit neuvěřitelné částky. To, že bez blue-ray přehrávače, případě přijímání televizního vysílání v HD ovšem tyto televizory nebudou využívat svůj potenciál, již zákazníka nikdo neinformoval," uvádí Simon Heller, mluvčí BVA. Právě nízká informovanost vedla k tomu, že se na HD televizorech většina lidí dívá na běžná televizní vysílání nebo DVD.
Situace by se však měla zlepšovat. Podle společnosti Ofcom je v současnosti 70% všech prodaných televizí HD a úměrně tomu roste i nákup BD přehrávačů.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: