Mobilní aplikace Mapy.cz přichází s offline mapami celého světa

27. 7. 2017 | redakce
Jeden z nejvyužívanějších projektů Seznam.cz přináší zásadní vylepšení. Do mobilní aplikace Mapy.cz přichází offline mapy celého světa, které mohou sloužit zároveň jako navigace.

Mapy.cz jsou dlouhodobě jedním z nejpropracovanějších projektů Seznam.cz. Před 2 lety byly v mobilní aplikaci Mapy.cz uvedeny offline mapy Evropy, nyní se rozšiřují na celý svět. Nejde přitom o pouhou mapu silnic a měst. V mapách jsou i informace o zajímavých místech v okolí, zůstává i možnost naplánovat si výlet.

Pro cestovatele se z mobilní aplikace Mapy.cz stala plnohodnotná hlasová turistická a cyklonavigace, která funguje také v off-line režimu. Svými funkcemi může dokonce ohrozit pozici aplikace MAPS.ME, která světové offline mapy také nabízí. Produktový manažer Mapy.cz Jakub Faifer k tomu dodává:

Ať si teď vzpomenete na jakékoliv místo na zemi, kam byste se chtěli vypravit, můžete si s naší mobilní aplikací mapu daného regionu či státu stáhnout, a poté používat off-line. A to nejenom jako klasickou mapu, kdy vidíte, kde je jaké město nebo silnice, ale můžete si vyhledat zajímavá místa v okolí, ihned vidíte tipy na historické památky, naplánujete si cestu k nejbližšímu zámku anebo zjistíte, kde je jaká restaurace, hotel, či zastávka MHD. Ke všem těmto věcem už dnes nepotřebujete připojení k internetu a víme, že přesně tyhle vlastnosti off-line map turistům cestování po světě ulehčí.“


Zdroj: Seznam Blog

 

Offline mapy jdou stáhnout po státech a regionech

Off-line mapy celého světa svým rozsahem a obsahem představují nejdetailnější turistické mapy, v nichž jsou vykresleny všechny vrstevnice a ostatní detailní informace, na které jsou lidé z aplikace Mapy.cz zvyklí.

Mapy všech zemí světa zaberou více než 180 GB. Není tak příliš reálné je mít celé nahrané v jednom mobilním telefonu. Řešení je podobné jako u dosavadních offline map pro Evropu. „Takové množství dat není reálné stáhnout do jednoho telefonu najednou. Právě proto jsme off-line mapy světa rozdělili na jednotlivé státy a tam, kde jsou i jednotlivé země stále velmi obsáhlé, jako třeba u Norska, Německa, různých států z USA, jsme sáhli po rozdělení na menší regiony. Pro turisty je to velmi praktické. Mohou si stáhnout pouze oblast, kam se vydávají a kterou například chtějí prochodit či projezdit na koleVětšina takto vytvořených map má kolem 500 MB, aby nezabraly příliš mnoho místa,“ objasňuje Jakub Faifer. „Navíc jsme doplnili ještě jednu vychytávku, a to při stahování map do off-line módu, respektive pro jejich vyhledávání. Když si nechcete stahovat mapu některého ze států, který je na vaši paměť v telefonu stále velký, stačí když zadáte některé z větších měst, kam se chystáte a Mapy.cz vám samy našeptají, jaký region si máte stáhnout,“ doplňuje produktový návrhář Petr Kozlík.


Zdroj: Seznam Blog

 

Zatím je dostupná pouze verze pro Android. Brzy bude následovat verze pro iOS a také pro desktopová zařízení s Windows 10.

Zdroj: Seznam Blog

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.