Mobilní telefony a video potáhnou americký digitální reklamní trh

13. 3. 2012 | BeD
Většina amerických společností plánuje výrazně navýšit své investice do mobilní reklamy.

Reklama se dostane kamkoliv. A čím více lidí tam je, tím více se tam snaží dostat. Obchodníci musí reagovat na moderní trendy, aby věděli, co lidi zajímá, kam chodí a na co se dívají, aby měli povědomí o tom, kde jejich reklama zasáhne nejvíce lidí. V letošním roce tomu dle průzkumů ValueClick media nebude jinak. A jelikož počet lidí s chytrými telefony stoupá a roste i čas, který jim věnují, více reklamních peněz plánují společnosti utratit hlavně na poli mobilů a videa.

 

Největšího nárůstu se dočká mobilní inzerce, kde plánuje proinvestovat více peněz 65 % dotázaných amerických obchodníků. Dvě třetiny z nich uvedly, že jsou ochotni dát na mobilní reklamu až čtvrtinu celého digitálního reklamního rozpočtu.
Další údaje ukázaly, že převážná většina respondentů (94%) plánuje koupit standardní mobilní bannerové reklamy. Zhruba polovina také plánuje koupit mobilní multimediální reklamy a mobilní video reklamy.

 

Největší podíl reklamních mobilních peněz bude i nadále investován do vyhledávání. Půjde celkem asi o polovinu všech reklamních peněz. Není to žádným překvapením vzhledem k tomu, že počet chytrých mobilních telefonů stále stoupá a u vyhledávání je největší proklikovost.

 

Zdroj: www.emarketer.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.