MoID - mobilní aplikace, která usnadňuje networking i těm se špatnou pamětí na jména

8. 1. 2014 | Irena Šovčíková
Máte problém zapamatovat si jména těch, s kterými jste si povídali? Vyzkoušejte MoID.

Networking se stále rozrůstá. Jak si ale zapamatovat všechny, se kterými se během jedné jediné konference seznámíte? Pokud vaše paměť neslouží vždy stoprocentně a vizitky v zásadě ztrácíte, mobilní aplikace MoID by vám mohla pomoct.

MoID je původem německá aplikace, která funguje na systéch Android a iOS.

Představte si, že jste na konferenci. Seznamujete se s dalšími účastníky a po desátém potřesení rukou a představením se už horko těžko přiřazujete jména k obličejům a naopak. A co teprve za několik dní. Nebo se s někým seznámíte, ale ztratíte jeho vizitku. Můžete využít některou z aplikací na trhu. Kdo si ale uprostřed konverzace vzpomene na mobilní telefon, že?

MoID tenhle problém nemá - zatímco si povídáte, pomocí vzdálenostní triangulace - tedy jakéhosi cloudového řešení, které funguje do určité vzdálenosti - si stáhne veškeré virtuální vizitky lidí, kteří se objevili ve vaší blízkosti. Vy si seznam po návratu domů projdete a požádáte o výměnu kontaktů u těch lidí, se kterými jste se seznámili. Stačí si vybavit jen obličej nebo jméno.

Samozřejmě, ne všichni budou mít MoID nainstalované, ale v budoucnu bude mít i tento problém své řešení. Svou "virtuální vizitku" budete moci zanechat na jakémkoliv místě. Ti, kteří si aplikaci nainstalují později, si ji budou moci skrze dané místo vyvolat zpětně a požádat o kontakt. Výhodou je také to, že nemusíte sdílet všechny své informace s každým - pro každou skupinu kontaktů můžete nastavit filtr. Podpora přímého propojení na rozličných sociálních sítích potěší jistě každého social media maniaka. Pomyslnou třešničkou na dortu je automatická aktualizace kontaktů. Změnili jste číslo? Všem vašim spojením v MoID se změní samo. Skvělé, ne?

MoID by svoje využití mohla najít hlavně na velkých konferencích. Jednou nevýhodou je ale v současné době velké množství tzv."falešně pozitivních" kontaktů. Tedy těch, kteří se pohybovali ve vaší blízkosti, ale nikdy s vámi nepromluvili. Spoluzakladatel Phillip Bellé k tomu říká : "Zatím se zabýváme více falešně negativními návrhy, než těmi pozitivními. Proto se snažíme zobrazit co nejkompletnější seznam. Ale snažíme se pro třídění využívat i metriky společných přátel, kontext sociální sítě a další. Jakmile se nám podaří získat větší množství uživatelů, budeme se snažit vylepšit definici seznámení. To znamená, že započítaná setkání budou muset být alespoň 5 minut dlouhá, nebo snížíme blízkost ve které dvě zařízení musí být, aby byly započteny."

MoID je bezpochyby zajímavým řešením pro všechny zuřivé networkery a věčné zapomnětlivce. A nejen pro ně.

Zdroj: TechCrunch, MoID

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: