Motorola se rozštěpila na dvě menší společnosti

5. 1. 2011 | IKE
Příliš komplikovaná struktura a nepřehledné hospodaření donutily Motorolu před dvěma lety začít uvažovat o zásadnější restrukturalizaci. Východiskem se stalo rozdělení na dva menší podniky - společnost Motorola Mobility, která se soustředí na výrobu mobilních telefonů a set-top boxů a Motorola Solutions, která přejme zbytek businessu - výrobu vysílaček a infračervených snímačů.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Příliš komplikovaná struktura a nepřehledné hospodaření donutily Motorolu před dvěma lety začít uvažovat o zásadnější restrukturalizaci. Východiskem se stalo rozdělení na dva menší podniky - společnost Motorola Mobility, která se soustředí na výrobu mobilních telefonů a set-top boxů a Motorola Solutions, která přejme zbytek businessu - výrobu vysílaček a infračervených snímačů. Divize síťových zařízení pak byla prodána společnosti Nokia Siemens Networks.

S akciemi obou nových společností bylo ihned zahájeno obchodování na newyorské burze. A o obě byl zájem - Motorola Mobility v průběhu včerejšího dne stoupla až o 10,1 procenta.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: