Motorola uspěla nad Applem u německého soudu

12. 12. 2011 | BoB
Firma Motorola Mobility předběžně vyhrála v německém Mannheimu soudní spor nad technologickou firmou Apple o patent, který chrání důležitý prvek GSM/3G rádia.

Společnost Motorola Mobility předběžně vyhrála v Německu soudní spor nad technologickou firmou Apple. Motorola ji žaluje kvůli patentu, který chrání důležitý prvek GSM/3G rádia. Ten prý zneužívá pro své iPhony a iPady. Soud v Mannheimu vydal předběžné opatření proti společnosti Apple Sales International, která nebude moci do Německa dovážet přístroje porušující výše zmíněný patent.

Americká společnost Apple se proti rozhodnutí hodlá okamžitě odvolat. Nechce přijít o možnost prodávat své výrobky na německém trhu, navíc teď před Vánoci. Aby opatření soudu vstoupilo v platnost musí však Motorola zaplatit kauci ve výši 100 milionů eur.

V současné době vede Apple v Německu i další patentové spory. Jeho úhlavním soupeřem je jihokorejská firma Samsung, které se nedávno podařilo zrušit soudní zákaz prodeje tabletu Galaxy Tab 10.1 na trhu v Austrálii.

 

Zdroj: www.reuters.com, www.bbc.co.uk


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: