Myslíte to se změnou návyků vážně? Nasaďte si náramek, co vám dá elektrošoky za špatné chování

7. 10. 2019 | Petr Michl
„Au, to bolí!“ Přesně tak, to tě naučí… Konečně je tu nějaký wearable, který dá potřebnou drezůru všem, co načítají už desátou self-help knihu a pořád z nich nedokážou nic aplikovat do svého života.

 

Knih o seberozvoji a změně návyků je doslova nepřeberné množství. V této oblasti existuje také spousta mýtů, například že 21 dní po sobě vykonávaná činnost se stane nesetřesitelným návykem. Co ovšem funguje rozhodně je síla pozitivní a negativní motivace. Náramek Pavlok 2 se zaměřuje na to druhé. Za každé porušení vytyčeného plánu, zapálení cigarety nebo snědení zakázané sladkosti vás čeká elektrický šok o síle 340 voltů.

Na trhu existuje celá řada chytrých wearables a náramků, které vám počítají vaše kroky a tepovou frekvenci. Nedokážou ale zastoupit kamaráda, který vám má dá na základě vaší předchozí dohody facku pokaždé, když překročíte předem domluvené hranice. A něčím podobným je i náramek Pavlok 2. Akorát vám namísto facky uštědří elektrickou ránu. Neparalyzuje vás jako třeba zásah z taseru, ale krátký výboj o 340 voltech pocítíte a nebude se vám to líbit.

Cesta k odnaučení se kouření, kousání nehtů, večernímu luxování ledničky nebo kompulzivním návštěvám fast-foodových řetězců je tak otevřená — bude to bolet, ale máte větší naději, že dojdete k cíli. Všechno je ovládáno prostřednictvím vaší aplikace, kde jde nastavit trest za negativní chování. Stanovit si ovšem můžete pochopitelně i pozitivní návyk a trest, který dostanete, když ho nesplníte. To si pak raději každý večer klidně střihnete vytyčených 50 kliků, i když se vám nechce. Pořád lepší než zase dostat ránu. V aplikaci můžete regulovat intenzitu elektrostimulu nebo jej dokonce nakonfigurovat tak, aby vydával jen světelný signál nebo zvukové znamení.

Možná vás napadá, jak náramek pozná, že jste si zrovna do úst strčili koblihu s karamelovou polevou, a ne zdravou brokolici. V tom je asi největší nedostatek konceptu. Trest si totiž udílíte sami. Případně existuje varianta zodpovědného kamaráda či kamarádky, kteří vás mohou ztrestat skrze aplikaci, když vás uvidí hřešit či flákat se. Ano, napadá nás to samé: není to zrovna hračka do dětského kolektivu. Pro dospělé a zodpovědné jedince, kteří potřebují trochu intenzivnější motivaci pro změnu svých návyků, ale může být funkční. Výrobce tvrdí, že pozitivní efekty jsou patrné už po 5 dnech používání. Náramek Pavlok 2 je na prodej na jeho webu za cenu 199,99 dolarů navýšených o poštovné 15 dolarů kamkoliv na světě.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.