Nejbláznivější předvolební spot všech dob. Nechybí v něm drak, robot ani mimozemšťan

14. 8. 2015 | Kateřina Tauchenová
Kanaďan Wyatt Scott ve svém předvolebním klipu stihne letět na obří kachně i zneškodnit mimozemský útok.

Většina politických reklam a předvolebních slibů jsou jen nudná prázdná hesla a plané sliby. To však neplatí o předvolebním spotu, který natočil Wyatt Scott, nezávislý kandidát do kanadského parlamentu. Najdete v něm úplně všechno – od mimozemšťanů až po draky.

Už začátek spotu asi vyrazí většině voličů dech. Scott nejprve letí na obří kachně, z níž poté seskočí s mečem v ruce dolů a přesně se trefí na hlavu draka, jehož tímto mečem probodne. Jinými slovy, Scott bude nejspíše velkým fanouškem J. R. R. Tolkiena a dalších sci- fi příběhů, které se nyní rozhodl zužitkovat ve své kampani.

Převolební hesla však nechybí ani v tomto klipu. V nich Scott upozorňuje například na nutnost rozšíření zdravotní a sociální péče. Co na tom, že si při této větě dává přátelskou „pěst“ s mimozemšťanem – což je mimochodem jeden z kontroverzních momentů klipu, protože výraz „alien“, tedy mimozemšťan, patří v Kanadě k jednomu z politicky nekorektních pojmenování přistěhovalců.

Ve spotu se Scott zmiňuje i o problematice školství (přičemž trochu nelogicky chytá chlapce oblečeného v ženských šatech, který právě padá z nebe) a pokládá řečnickou otázku svým voličům, jestli jsou připraveni převzít zodpovědnost za svou zemi – protože on připraven je (načež mu z očí vyšlehnou světelní paprsky, kterými zničí přicházejícího gigantického robota). Ostatně, podívejte se sami:


Podobná bláznivá videa se před volbami objeví asi v každé zemi. Výjimkou není ani Česká republika. Specialistou na takové předvolební klipy je Strana zelených, která se s podobnou novinkou vytasí před jakýmikoliv volbami. Připomeňme si například jejich dramaticko-hudební vystoupení s názvem Eurosong, které vypustili před loňskými volbami do Evropského parlamentu…

 

…nebo o rok starší rapperský výkon Pavla Lišky ve spotu s názvem Barva hlasu:

 

Nebo vás napadá snad ještě něco bizarnějšího?

Zdroj: Adweek

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: