Nejdivnější byznys na Facebooku: Pořiďte si virtuální přítelkyni

22. 1. 2013 | Petr Michl
Chcete ohromit své přátele na Facebooku nebo naštvat bývalou partnerku? Objednejte si virtuální přítelkyni, která vás bude na vaší Timeline zahrnovat něžnostmi.

Obvykle píšeme o způsobech využití sociálních médií k propagaci značek a podpoře jejich prodeje. Tentokrát se ale zaměříme na trochu jiný druh podnikání, který vznikl díky naší nové zasíťované realitě a zároveň prastaré touze působit na ostatní dobře a nejlépe ještě lépe, než to odpovídá skutečnosti. Jedná se o brazilskou službu NamoroFake.com.br, která poskytuje za úplatu existenci virtuální přítelkyně na Facebooku. Zní to skutečně tak trapně? To, jestli jsme ve vztahu nebo ne, je jednou z věcí, kterou si u profilů lidí všímáme nejčastěji. Někteří dokonce tvrdí, že právě „vztahová kolonka“ byla jednou z největších přidaných hodnot při vzniku harvardské univerzitní sociální sítě jménem Facebook. Dokázala totiž seznámení chtivým ušetřit složité pátrání po tom, zdali objekt zájmu „někoho má“, a i případné zbytečné snažení.

 

Kvůli „síti sítí“ se staly po jejím masovém rozšíření mezi veřejnost takřka veřejnou záležitostí i rozchody. Změna toho, zdali jste místo „ve vztahu“ „single“ či naopak, může vyvolat až nepříjemnou pozornost. Doba sociálních médií také značně urychluje porozchodový informační tok. Ti, co si neslíbí, že budou dál kamarádi, se raději „unfriendnou“. Ti, co to neudělají, se zpravidla sžírají sledováním profilu nedávno nejbližšího člověka a jednou z největších potup je samozřejmě, pokud se na něm krátce po rozchodu objeví oznámení, že dotyčný je ve vztahu s někým jiným. Přesně z této situace prý těží nejvíce klientů zmiňovaná brazilská služba NamoroFake.com.br, o které informovala ABC. Ta nabízí odstupňovaně úrovně intenzity přítomnosti virtuální přítelkyně na Facebooku. A nutno dodat, že ani digitální a falešná láska není levná. 10 amerických dolarů vám přinese tři láskyplné komentáře od přiměřeně atraktivní nereálné přítelkyně během tří dnů, za 19 dolarů je pět komentářů během sedmi dnů, 39 dolarů zaplatí během jednoho týdne 10 komentářů a až tato úroveň vám zajistí nový zářez v podobě změny kolonky na „ve vztahu“. Celých 100 dolarů přinese nejen přiznání vztahu od krásné neznámé, ale zároveň 30 jejích komentářů během 30 dnů.

Služba je zatím pouze pro muže, ale už se prý chystá i verze s falešnými mužskými protějšky. Ženám tak NamoroFake zatím může působit radost pouze tím, že jim dává příležitost k výdělku. Služba skupuje od žen a dívek jejich fotografie a práva na jejich použití, stejně jako jimi zbudované profily. S vizuálními podklady z databanky se totiž falešná identita hraje poměrně obtížně.

 

Pokud se domníváte, že je toto jen recesistický projekt a nikdo jiný se „vztahovou kolonkou“ na Facebooku či její změnou nezabývá, jste na omylu. Snadný přehled toho, kdo je sám, ve vztahu nebo to má komplikované u všech vašich přátel poskytuje aplikace RelationBook. Aplikace Yoke pro změnu loví v profilech přátel vašich přátel a hledá, ke komu byste se nejlépe hodili.

Zdroje: abcnews.go.com, allfacebook.com, relationbook.me
 

Štítky dokumentu: Facebook Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: