Nejúspěšnější hrou v mobilních telefonech jsou Angry Birds

5. 12. 2010 | ITO
Angry Birds, které pravděpodobně znáte především z tohoto virálního videa, jsou v současnosti nejúspěšnější hrou v mobilních telefonech. S bilancí 30 milionů stažení napříč všemi platformami (navíc 12 milionů z nich, které jdou na Apple OS, je placených) nechávají své konkurenty daleko za sebou.

Angry Birds

Angry Birds, které znají především uživatelé smartphonů s Androidem (případně jste viděli toto virální video), jsou v současnosti nejúspěšnější hrou v mobilních telefonech. S bilancí 30 milionů stažení napříč všemi platformami (navíc 12 milionů z nich, které jdou na Apple OS, je placených) nechávají své konkurenty daleko za sebou. Jejich síla ovšem netkví pouze v objemu prodeje, ale zejména ve výdělcích, které mají díky umístění reklamy. Podle Petera Vesterbacka z Rovio Mobile, kteří za hrou stojí, by měli naštvaní ptáci na konci roku vydělávat měsíčně asi jeden milion dolarů právě díky zobrazení reklamy.

Rozhodně to není málo, když si však uvědomíme, že každý den hrají v součtu uživatelé tuto hru asi 65 milionů minut, veškeré pochyby jdou stranou. Tým navíc počítá s dalšími výdělky pomocí merchendisingu.

Jak se tedy zdá, mobilní hry začnou brzo šlapat na paty svým kolegům ze sociálních sítí. S rostoucím počtem smartphonů o nich určitě uslyšíme stále častěji.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: