Netflix obrátil s novou sérií Stranger Things svět vzhůru nohama

3. 6. 2022 | Petr Michl
Se zveřejněním 4. série Stranger Things se otevřela průrva do jiné dimenze na 15 ikonických místech po celém světě: třeba na australské Bondi beach nebo na Empire State Building v New Yorku.


Zdroj: Netflix, Aquabumps

Netflix zveřejnil již čtvrtou sérii kultovního seriálu Stranger Things a rozhodl se na to upozornit se skutečně velkou pompou. A to doslova celosvětově, na 15 ikonických místech na 4 kontinentech se v pátek 26. května otevřela průrva do jiné dimenze.

Jde o odkaz na portál, který se v seriálu otevřel mezi městečkem Hawkins a děsivou alternativní dimenzí nazvanou Upside Down. Pravou volbou pro další takové události v realném světě byla pochopitelně „země protinožců“, Austrálie, a specificky pak kultovní Bondi Beach v Sydney. Na ní se velký zející portál objevil 27. května ráno, doplněný hlubokými liánami a zářícím červeným jádrem. Vědci v ochranných oblecích hlídali oblast, zatímco záchranáři kolem místa vytvořili bezpečný perimetr.


Zdroj: Netflix, Aquabumps

V New Yorku se pak 26. května s příchodem soumraku začala na jižní fasádě Empire State Building objevovat trhlina, která přenesla diváky do Odvrácené strany prostřednictvím neuvěřitelné vizuální podívané.


Zdroj: Netflix

Světelnou show hostil i hrad Wawel v polském Krakově.


Zdroj: Netflix

V Miláně se po západu slunce na náměstí Duomo otevřela trhlina na fasádě historického paláce Palazzo Carminati, aby si mohli fanoušci prohlédnout Upside Down zblízka. V sobotu ráno si pak mohli užít několik zážitků ve stylu 80. let, který je pro seriál typický.


Zdroj: Netflix

A trhlina se objevila také u tzv. Brány Indie v Bombaji.


Zdroj: Netflix

Ozdobila ovšem i budovu Telefónica na Gran Vía 28  v Madridu.


Zdroj: Netflix

Netflix si celkově pro fanoušky takovýto zážitek přichystal ve 14 zemích na 15 místech. Mimo jmenovaných mezi ně patřila Malecon Barranquilla v Kolumbii, Menara Kuala Lumpur v Malajsii, národní památník Al-'Ula v Saúdské Arábii, kolínský mediální park v Německu; XBox Plaza v centru Los Angeles, Medborgarplatsen ve Stockholmu, Guggenheimovo muzeum v Bilbau, Plaza del Callao v Madridu, Shoreditch v Londýně a Tokio v Japonsku.

„S výskytem těchto trhlin na pamětihodnostech v mnoha zemích dáváme světu na vědomí: Věci se brzy obrátí vzhůru nohama...“ uvedl Netflix. Nevíme, jestli to nebylo příliš odvážné tvrzení, ale o nové sérii Stranger Things se rozhodně mluví a převážně pochvalně. Níže si můžete prohlédnout její trailer.

 

Kam dál?

VoD služba se rozhodně umí postarat o publicitu při uvedení nových sérií svých úspěšných seriálů. Skvělý příklad z minulosti vám přiblíží článek Netflix unesl problémové fanoušky série Papírový dům, aby nemohli šířit spoilery.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: