NetMonitor zaznamenal rekordní výsledky

7. 3. 2012 | PeMi
Poslední výsledky NetMonitoru odhalují rekordní počet zobrazení stránek na českém internetu.

Saturace internetového trhu v České republice zatím nenastává. Výsledky výzkumu NetMonitoru za první měsíc nového roku přinášejí několik nej v historii českého internetu. Za poslední měsíc dosáhl počet zobrazení stránek, provedených českými uživateli internetu, rekordního počtu 8,54 miliardy. Počet page views od všech návštěvníků (z ČR i ze zahraničí) pak přesáhl 9 miliard.

Počet reálných uživatelů z ČR navštěvujících stránky zapojené do NetMonitoru již od října 2011 neklesá pod hranici 6 milionů. V lednu 2012 navštívilo tyto internetové stránky více než 6,21 milionu uživatelů internetu z ČR (RU). V porovnání s výsledky za leden 2011 se počet uživatelů z ČR zvýšil o více než 340 tisíc, což znamená meziroční nárůst o 5,8%.

To, že lidé v tomto roce pořádně klikají, dokládá velmi výrazné meziměsíční zvýšení počtu zobrazení. V minulém měsíci se o více než miliardu zvýšil počet zobrazení stránek provedených uživateli internetu z ČR, což je o 13,44% více než v prosinci 2011. Uživatelé internetu strávili na stránkách zapojených do NetMonitoru v průměru téměř 24 hodin měsíčně a navštěvovali je spíše v pracovních dnech (v průměru 3,96 milionu reálných uživatelů) nežli o víkendech (3,09 milionu).

Zdroj: NetMonitor – SPIR – MEDIARESEARCH & Gemius, prosinec 2011 a leden 2012.
 

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: