NHL uzavřela smlouvu s GoPro. Těšte se na spoustu efektních záběrů

1. 10. 2014 | Petr Michl
NHL uzavřela obsahovou smlouvu s výrobcem mini kamer GoPro. Propagační videa i přenosy z nejlepší hokejové ligy světa nabídnou i pohledy z očí hráčů.

Přemýšleli jste někdy, jaké to je být Patrikem Eliášem jedoucím na zteč soupeřovi branky spolu s Jaromírem Jágrem nebo jak se cítí Ondřej Pavelec v oslabení Winnipegu Jets, když je zasypáván sprškou tvrdých střel? Pokud ano, jistě uvítáte, že NHL uzavřela obsahovou dohodu s výrobcem mini kamer GoPro.


Jeden z hráčů Los Angeles Kings škádlí při tréninku před svátečním venkovním zápasem Winter Classic brankáře Jonathana Quicka vybaveného GoPro kamerou.

NHL využije záběry z pohledu očí hráčů v rámci promo kampaní na novou sezónu startující 8. října. Unikátní záběry nebudou naštěstí pouze věcí propagačních spotů. Počítá se i s použitím v některých zápasech. Tyto záběry pak budou využity televizními stanicemi NBC či Rogers v průběhu vysílání přenosů. Svoje uplatnění naleznou také na webech NHL Network a NHL.com, GoPro je pak bude zveřejňovat na svém YouTube kanále.


S GoPro na helmě už několikrát vyjeli rozhodčí v American Hockey League. Záběry z jejich pohledu ukazují, že stíhat rozhodovat takto rychlý sport není nic jednoduchého. Zároveň je sledovat zápas z jejich pohledu spolu s konverzacemi s hráči dost zábavné.

„Minikamery GoPro dokážou zachytit to, co bylo dříve nemylistelné,“ uvedl marketingový ředitel NHL, Brian Jennings, a dodal: „Technologie demystifikuje naši hru a skutečně ukazuje zručnost našich hráčů.“

Záběry z GoPro umí být návykové. Výrobce si nejdříve vyzkoušel funkčnost kamer v akci na adrenalinových sportech jako sjezd na horském kole nebo surfování, nyní ale expanduje i do úspěšných profesionálních lig masových sportů. Před NHL ostatně uzavřel smlouvu s ligou amerického fotbalu, NFL.

V NHL byly dosud vyzkoušeny například na helmách brankářů během tréninků před svátečními venkovními zápasy, Winter Classic. Pohled z očí sportovce dodává větší dynamiku, ne nadarmo tyto záběry využívá mnoho sportovních filmů, aby vtáhly diváky do děje.  Hokej jako nejrychlejší hra na světě dynamiku sám o sobě nepostrádá, o to větší jízda mohou záběry z GoPro být. Fanoušci NHL se mají na co těšit.

Zdroj: AdWeek, TheHockeyNews

Štítky dokumentu: Content Marketing YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: