Noel Gallagher z Oasis dostal za své nové boty od adidasu naloženo od fanoušků

5. 4. 2017 | Petr Michl
Kdy vaše tvář zdobí boty tak ošklivé, že by se hodily tak babičce na nedělní bingo, nepomůže ani váš hvězdný status.

Influenceři tvoří čím dál důležitější součást marketingového mixu značek. Profesionálové si přitom stěžují především na to, že se nedostává těch, co by mohli ovlivnit starší cílovou skupinu. Aktuální kampaň značky adidas spojená s členem dnes již neaktivní kultovní skupiny Oasis, Noela Gallaghera, ovšem ukazuje, že u starších influencerů existuje ještě další faktor. Jejich publikum nepřijímá automaticky s nadšením cokoliv, co jim je předkládáno.

Cestou k nalezení toho správného influencera má být mimo jiné to, že značky hledají spojení s takovými lidmi, kteří jejich produktům věří. Tento předpoklad byl v případě Noela Gallaghera naplněn. Enfante terrible britské rockové scény prý vyměnil na přelomu tisíciletí svou závislost na drogách a alkoholu v posedlost sbíráním tenisek. Navíc s adidasem v minulosti úspěšně spolupracoval. V roce 2011 spojil své jméno s párem bílých retro adidasek NG-72, které byly ve verzi s podobiznou rockové legendy na jazyku prodávány jen v Londýně a Berlíně a navíc v omezeném počtu 200 kusů. „Velký pytel peněz, dva VIP lístky na finále mistrovství světa ve fotbale a k tomu mi řekli, že budu moct mít vlastní boty adidas,“ popsal tehdy Noel Gallagher to, co ho přimělo ke spojení svého jména se známou sportovní značkou.

Včera na svém facebookovém profilu přidal příspěvek, který prozrazuje, že spolupráce byla po 6 letech obnovena. 6. dubna bude uvedena na trh další limitovaná série bot s tváří Noela Gallaghera na jazyku bot. Tentokrát půjde o vycházkové boty adidas NG Garwen SPZL inspirované old school modelem adidas Brisbane, který našel Gallagher ve svém botníku.

Přijetí těchto tenisek je ovšem, eufemisticky řečeno, rozporuplné. Z téměř dvou tisíců komentářů se většina vysmívá jejich vzhledu.

Důvodem má být to, že vypadají příliš usedle. Toto je jen malý výsek z komentářů:

Vypadají jako pár důchodcovských bot, co šlo najít na konci tištěného katalogu z 80. let, který zaneřáďoval schránky. "

Moje babička je už na telefonu. Chce pár na nedělní bingo."  

Noeli, kámo. Pořídil sis je ve ztrátách a nálezech a jen si na ně přidal svůj obličej? Kámo, dej si oraz, ty kobliho. "

 


Ano, Noel Gallagher bude již na konci letošního května padesátník. Přesto je pro mnoho fanoušků nadále rockovým bohem. A evidentně se s tím neslučuje, aby propagoval boty, v nichž by vaše babička udělala parádu při nedělní partii binga. Jen to potvrzuje, že publikum, které dávno odrostlo náctileté adoraci svých idolů, si zachovává do velké míry vlastní rozum. Minimálně v tom ohledu, že nebere za svaté absolutně cokoliv spojené s hvězdou, kterou obdivuje. Pod komentáři příspěvků youtuberů můžete přitom nalézt obdivné dotazy na sebemenší součást toho, co mají na sobě, a nadšený výkřik: „Krásný botky,“ si může vysloužit klidně fotografie, na které je z nich vidět tak kus špinavé podrážky.

Noel Gallagher byl jedním z nejvýraznějších představitelů archetypu sebestředného a velkohubého spratka hudební scény 90. let. Tuto roli v současném showbyznysu zastává s největší vervou Kanye West, který má mimochodem vlastní kolekci barevně nevýrazného a plandavého oblečení inspirovaného stylem bezdomovců, a jeho boty Yeezy Boost patří mezi nejprodávanější modely adidas. Gallagher tedy patří do stáje stejné značky a přiznejme si, že po jeho limitované kolekci se i přes její špatné přijetí jen ze sběratelských důvodů zapráší. Model bot NG Garwen SPZL jako takový ale pravděpodobně podobný osud nečeká a nic na tom nezmění ani to, že měl Gallagher prsty v jejich vzniku. Jeho fanoušci ho totiž berou především jako rockera a nenechají si od něj prodat cokoliv. Dle jejich komentářů by ale mohli změnit názor za 20-30 let, až budou chtít zazářit na chodbě domova důchodců.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.